قضاوت اخلاقی
قضاوت اخلاقی، مانع محبت و دوستی
اسفند ۲۳, ۱۳۹۵
احساس بد
چه کسی مسئول احساس بد ماست؟
اسفند ۲۵, ۱۳۹۵

نحوه مواجهه با زخم زبان دیگران

زخم زبان

در این مقاله قصد داریم انواع برخورد افراد در مقابل زخم زبان ها و پیام های منفی دیگران را بررسی کرده و در انتها به یک روش مشخص و راهبردی در این زمینه برسیم. اینکه برخورد درست در مقابل این نوع برخورد فرد مقابل چیست.

 

چهار گزینه در مواجهه با زخم زبان دیگران

معمولا واکنش افراد به سرزنش و پیام های منفی دیگران یکی از چهار حالت زیر است:

 

۱- سرزنش خود

در این حالت ما با شنیدن زخم زبان و انتقاد فرد مقابل، آن را پذیرفته و درست می دانیم. مثلا شخصی از دست ما عصبانی است و می گوید: “تو خودخواه ترین آدمی هستی که تا به حال دیده ام.” با انتخاب گزینه سرزنش خود عکس العمل احتمالی ما این است: “وای، من چقدر آدم بدی هستم. باید بیشتر ملاحظه حال دیگران را بکنم.”

این نوع برخورد یعنی قبول قضاوت منفی فرد دیگر در مورد ما و سرزنش خودمان عزت نفسمان را کم کرده و ما را به سمت احساس گناه و افسردگی سوق می دهد.

 

این مقاله را از دست ندهید: روش درست مواجهه با انتقاد غیرمنصفانه ی دیگران

 

۲- سرزنش دیگران

روش دوم مواجهه با زخم زبان این است که گوینده را سرزنش کنیم. مثلا در جواب “تو خودخواه ترین آدمی هستی که تا به حال دیده ام” این طور واکنش نشان داده و اعتراض کنیم که “تو حق زدن چنین حرفی را نداری. من همیشه خواسته های تو را در نظر گرفته ام. خودخواه واقعی تو هستی”

این نوع واکنش معمولا در اثر احساس خشمی که در آن لحظه به ما دست داده اتفاق می افتد.

 

۳- درک احساسات و نیازهای خودمان

در این حالت بر خلاف دو حالت قبل که ما به شکلی ناخودآگاهانه تحت تاثیر زخم زبان فرد مقابل قرار گرفته و بلافاصله واکنش نشان می دهیم، کمی در مورد موقعیت پیش آمده تامل کرده و به احساسات خودمان توجه می کنیم. سپس احساسمان را به فرد مقابل می گوییم.

این کار معمولا باعث می شود طرف مقابل از نظر عاطفی با ما همراه شده و کمی دقیق تر و ملایم تر خواسته و نیاز برآورده نشده اش را که باعث ناراحتی و زخم زبان زدنش به ما شده مطرح می کند.

هر چند این حالت هم ایده آل ترین روش ممکن نیست اما قطعا بسیار بهتر از دو گزینه قبلی است. در این روش واکنش ما مثلا در پاسخ به انتقادی که در دو حالت قبل مطرح کردیم به این صورت است:

“وقتی می گویی که من خودخواه ترین فردی هستم که تا به حال دیده ای ناراحت می شوم چراکه دوست دارم کارهایی که تا به حال برایت انجام داده ام مورد توجه ات قرار گیرد.”

 

۴- درک احساسات و نیازهای دیگران

در این حالت که می توان گفت بهترین حالت ممکن است، ما به این توجه می کنیم که دلیل زخم زبان و شکایت فرد مقابل چیست و به کدام نیاز و احساسش ممکن است از سمت ما بی توجهی شده باشد.

در این حالت واکنش ما به انتقاد فرد مقابل که در بالا مثال زدیم ممکن است به این شکل باشد:

“آیا رنجش تو به خاطر بی توجهی من به یکی از نیازها و اولویت هایت است؟”

به این دلیل این حالت بهترین گزینه ممکن است که ما در آن:

  • فرد مقابل را مسئول احساس بدی که ممکن است در اثر زخم زبان او به ما دست داده باشد نمی دانیم.
  • منبع اصلی ناراحتی و سرزنش فرد مقابل را هدف قرار می دهیم. یعنی بی توجهی به یکی از خواسته ها و اولویت هایش. با این کار ما می توانیم عامل اصلی را پیدا کرده و در حد ممکن بهترین کار را برای برطرف شدنش انجام دهیم.

 

عامل احساس بد ما زخم زبان دیگران نیست

بر اساس نظریه ارتباط بدون خشونت رفتار و حرف های دیگران ممکن است تحریک کننده باشد ولی به هیچ وجه علت احساسات ما نیست.

درواقع احساسات ما از یک سو به خاطر زاویه نگرش ما به رفتارهای دیگران است و از سوی دیگر نتیجه نیازها و انتظاراتی که در آن لحظه خاص داریم.

 

این مقاله را از دست ندهید: ارتباط بدون خشونت

 

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه یک کتاب الکترونیکی دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

4 دیدگاه ها

  1. با سلام
    این مقاله واقعا مورد نیاز بود چون بسیاری از ما ها این مشکل را داریم .آفرین به شما استاد عزیز.
    modirenovin.com

  2. مقاله بسیار جالبی بود. استفاده کردیم استاد محمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

459 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام