جذاب بودن
۵ راه برای جذاب بودن
اسفند ۱۸, ۱۳۹۵
تحسین
تحسین موثر – ۳ اصل کاربردی در تحسین هر چه بهتر دیگران
اسفند ۲۰, ۱۳۹۵

توجه صد در صد – چگونه توجه خود را به طرف مقابل نشان دهیم؟

توجه

این مقاله را با مثالی متداول شروع می کنیم که به خوبی بیانگر اهمیت توجه در ارتباط با دیگران، مخصوصا در رابطه با خانم هاست:

زن: تو به حرف های من گوش نمی دهی

مرد: بله من گوش می کنم

زن: نه گوش نمی کنی

مرد: به تو می گویم گوش می کنم

زن: دارم می گم گوش نمی کنی

مرد: گوش می کنم. من می توانم هر چه را که تو گفتی تکرار کنم

زن: شاید بتوانی حرف های من را دقیقا تکرار کنی ولی این به این معنی نیست که د رحال گوش دادن به آن ها هستی

درواقع آنچه که زن در این مثال می خواهد به مرد بگوید این است که حتی اگر ۱۰۰ درصد گفته های او را به خاطر آورد نمی تواند او را متقاعد کند که تمام توجهش را به او داده است.

 

توجه صد در صد

به خاطر آوردن آنچه که کسی می گوید تنها قسمتی از هنر گوش کردن و توجه به فرد مقابل است. اگر از حالت ما این طور به نظر برسد که می گوییم: “اصلا برایم مهم نیست که به صحبت های شما عکس العمل نشان دهم.” یعنی اگر هیچ چیز در رفتار ما بیانگر این نباشد که گوش می کنیم، پس شنونده بدی هستیم. اگر هیچ علامتی از سمت ما ثابت نکند که توجه می کنیم پس به درستی این کار را انجام نمی دهیم.

روابط خوب چه اجتماعی و چه حرفه ای، شامل مولفه های زیادی می شود،‌ اما هیچ چیز از اینکه به نظر دیگران شنونده ای همدل تلقی شویم مهم تر نیست. هر چه شنونده بهتری باشیم از نظر دیگران ارزشمندتر خواهیم بود.

 

توجه کردن در عمل

رفتار و زبان بدن ما باید بگوید: “من کاملا به آنچه تو می گویی تمرکز دارم. هر کلمه ای که بر زبان می آوری برایم خیلی مهم است.”

کسانی که علامت توجه صد در صد را به طرف مقابل خود می فرستند شنونده هایی دقیق و کسانی که این کار را نمی کنند شنونده هایی بی توجه شناخته می شوند.

 

تایید کنید و اطمینان خاطر دهید

منظور از توجه صد در صدی که از آن صحبت می کنیم تایید کردن و اطمینان خاطر دادن به طرف مقابل است. شنونده های با توجه، از این علامت ها استفاده می کنند تا حضور دیگران را تایید کرده و به آن ها اطمینان خاطر دهند که کاملا به صحبت های شان توجه می کنند.

زمان و موقعیت استفاده از این نشانه ها نیز بسیار مهم است. شنونده های دقیق این علامت ها را به موقع بروز می دهند که باعث می شود افراد احساس کنند خاص و مهم هستند. هر چه بیشتر تایید و اطمینان آفرینی در طرف مقابل را تمرین کنیم جذاب تر به نظر می رسیم.

 

این مقاله را از دست ندهید: ۵ راه برای جذاب بودن

 

توجه به فرد مقابل را تمرین کنیم

دفعه بعد که با کسی صحبت می کنید و مشغول گوش دادن به حرف های او هستید تلاش زیادی کنید تا با تایید کردن و اطمینان خاطر دادن به او توجه صد در صد خود را نشان دهید.

برای این کار مستقیم به او نگاه کرده و بر گفته هایش تمرکز کنید. طوری عمل کنید که گویی این آخرین باری است که او را خواهید دید. یاد بگیرید که چگونه علامت دهید که به او توجه دارید.

 

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه یک کتاب الکترونیکی دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

1 دیدگاه

 1. Will گفت:

  I wantd too thank yoou ffor this good read!! I definmitely eenjoyed everey
  bbit off it. I’ve gott yyou book-marked too loo aat new things you Incredible!
  Thiis bog lookss jyst like my olld one! It’s on a totaly different topic buut
  it hhas pretty muxh thee same pahe layiut annd design. Wonderfl choice oof colors!
  These arre actuallyy grewat ideazs inn regwrding blogging.

  Yoou have touchedd some pkeasant points here. Any waay keep uup wrinting.

  http://cspan.org

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

240 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام