تشویق
تشویق های کوتاه، مهارت دوم از مهارت های همراهی با گوینده
بهمن ۲۸, ۱۳۹۵
سکوت
سکوت توجه آمیز
اسفند ۴, ۱۳۹۵

مهارت سوم: چگونه سوال بپرسیم؟

سوال

در این مقاله قصد داریم پیرو مقالات قبل در مورد گوش دادن موثر (گوش کردن موثر، یخ شکنی، تشویق های کوتاه)، مهارت سوم از مهارت های همراهی با گوینده را بررسی کنیم. این مهارت “نحوه پرسیدن سوال مناسب” است.

سوال کردن بخشی جدایی ناپذیر از تعامل کلامی است. سوالات هم مثل سایر مهارت های همراهی با گوینده نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. معمولا افراد کمی می دانند که چگونه به شکلی اثربخش از این مهارت استفاده کنند.

سوال کردن که یکی از مهارت های همراهی با گوینده است، اگر به شکلی نامناسب انجام شود باعث توقف جریان گفتگو خواهد شد. سوال در اکثر مواقع بر نگرانی های شنونده متمرکز است تا گوینده.

 

این مقاله را از دست ندهید: گوش کردن موثر – مهارت های توجه در گوش کردن موثر

 

این مقاله را از دست ندهید: گوش دادن موثر – مهارت های همراهی با گوینده – یخ شکنی

 

این مقاله را از دست ندهید: تشویق های کوتاه، مهارت دوم از مهارت های همراهی با گوینده

 

سوالات بسته، سوالات باز

سوالات بسته طرف مقابل را مجبور به ارائه یک پاسخ مشخص و کوتاه می کنند و اغلب می توان با کلماتی مانند بله یا خیر به آن ها پاسخ داد. در حالیکه سوالات باز این فرصت را به فرد مقابل می دهند تا بدون آنکه در دسته بندی های شنونده محدود شود به بررسی افکار خود بپردازد.

سوالات بسته به پرسش های امتحانی با جواب صحیح و غلط و یا چند گزینه ای شبیه است در حالیکه سوالات باز به سوالات تشریحی شباهت دارند.

 

سوال 1

 

به عنوان مثال در رابطه بین کارمند و رئیس، رئیس می تواند پرسش خود را به صورت بسته یا باز مطرح کند:

بسته: برای صحبت در مورد اضافه حقوق به دیدن من آمده ای؟

باز: کاری داشتی؟

معمولا سوال باز بهتر است چراکه دستور کار گفتگو را برای فرد مقابل تعیین نمی کند. زمانی که سوال باز به شکلی ماهرانه و غیرتکراری پرسیده شود شنونده بدون جهت دادن به گفتگو، گوینده را درک می کند.

 

نتیجه یک مطالعه بر روی سوالات باز و بسته

متن زیر گزارش مطالعه ایست که بر روی سوالات باز و بسته در جریان مصاحبه های شغلی صورت گرفته است:

آنچه در مورد سوالات باز از اهمیت زیادی برخوردار است، این است که چه کسی می خواهد مکالمه را هدایت کند؟

هنگامی که مصاحبه کننده به شکلی ماهرانه از سوالات باز استفاده می کند، سوالاتش بر نگرانی های مراجع متمرکز است نه بر نگرانی های خود در مورد مراجع. این پرسش ها باید به نحوی بیان شوند که به جای فراهم کردن اطلاعات برای مصاحبه گر به مراجع کمک کنند تا مشکلات خود را مشخص کند.

اگر مصاحبه گر بر سوالات بسته تکیه کند معمولا مجبور است آن قدر در فکر سوال بعدی خود باشد که از گوش دادن و توجه به مراجع غافل می شود.

 

نحوه ی استفاده از سوال باز

علاوه بر اینکه باید به جای سوال بسته از سوال باز استفاده کرد، این موضوع نیز اهمیت دارد که در یک زمان خاص فقط یک سوال مطرح شود. هنگامی که در زمانی کوتاه دو یا چند سوال پرسیده شود، سوال های آخر معمولا به سوالات بسته ختم می شوند.

معمولا زمانی سوالات زیاد و پشت سر هم پرسیده می شود که فرد سوال کننده دچار عدم اطمینان و تردید است. چنین تمایلی معمولا باعث می شود گفتگو از حالت مطلوب خود خارج شود.

 

سوالات زیاد ارتباط را دچار مشکل می کند

بیشتر مردم بیش از حد لازم سوال می پرسند. پرسیدن سوالات زیاد به هنگام گفتگو باعث به خطر افتادن ارتباط طرفین می شود. این کار به جای اینکه شنونده را در کنار گوینده قرار دهد، در مقابل او قرار می دهد و به جای آنکه به گوینده فرصت دهد تا موقعیت و وضعیت خود را بررسی کند جهت مکالمه و گفتگو را به او تحمیل می کند.

تقریبا در هر موقعیتی پرسیدن سوالات کمتر ما را به شنوندگانی بهتر تبدیل می کند. مسئله ی دیگر اینکه بیشتر سوال ها را می توان به صورت اظهار نظر بیان کرد. این کار بسیار مفیدتر از طرح سوال های مکرر و پشت سر هم است.

 

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 


دانلود PDF این مقاله

چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

3 دیدگاه ها

  1. Mahdi گفت:

    اگر در برگه سوال نهایی خرداد سوم هنرستان اسم خود را فراموش کرده باشیم بنویسیم چه مشکلی پیش میآید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1180 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام