احساس مهم بودن
اهمیت احساس مهم بودن در ارتباط با دیگران
فروردین ۱۰, ۱۳۹۶
احترام متقابل
احترام متقابل
فروردین ۱۲, ۱۳۹۶

چگونه دیگران را شیفته ی خود کنیم؟

شیفته

هیچ چیزی برای انسان ها مهم تر از تامین منافع خودشان نیست. بنابراین برای اینکه بتوانیم دیگران را شیفته ی خود کنیم و در ارتباط با آن ها موفق باشیم باید در مورد مسائل و موضوعاتی که برای آن ها مهم است صحبت کنیم.

یعنی برای موفقیت و تاثیرگذاری در روابط باید اولویت اصلی مان صحبت راجع به احساسات، خانواده، دوستان، نیازها و عقاید دیگران باشد. به عبارت دیگر موضوعات مورد بحث ما باید شامل علایق شخصی فرد مقابل باشد.

بنابراین در ارتباط با دیگران هرگز نباید از خودمان صحبت کنیم مگر آنکه آن ها از ما بخواهند.

 

قانون بخشش بدون توقع

قانون نانوشته ی بسیار مهمی وجود دارد به نام “بخشش بدون توقع به بازگشت”. بر اساس این قانون اگر بخشندگی و توجه ما به دیگران بدون توقع دریافت لطفی در همان حد باشد همواره بیش از آنچه که می دهیم دریافت می کنیم.

روی دیگر توجه به اولویت های دیگران و موضوعات مهم برای آن ها، بی توجهی به خواسته های خودمان است و کسانی که با قانون بخشش بدون توقع آشنا نیستند از این موضوع دچار احساس سرخوردگی و ناامیدی می شوند. حتی ممکن است دیگران را افرادی خودخواه و مغرور بدانند. در حالیکه بر اساس این قانون اگر به دیگران احساس مهم بودن بدهیم آن ها نیز پاسخ مشابهی به ما خواهند داد.

این یک قانون نانوشته در این جهان است که چنانچه دارایی های مان را (اعم از مادی و معنوی) بدون هیچ انتظار و توقعی به دیگران ببخشیم در طولانی مدت بیشترین سود را می بریم که تنها بخشی از آن شیفته شدن و علاقه ی دیگران به ماست.

نمونه های بزرگ زیادی شاهد این مطلب هستند. به عنوان مثال مادر ترزا کل زندگی خود را در جهت رضای خدا و رسیدن به احساس اقناع درونی به دیگران بخشید و شاید ارزش معنویت و احساس آرامشی که دریافت کرد بیش از بخششش بود.

 

این مقاله را از دست ندهید: اهمیت احساس مهم بودن در ارتباط با دیگران

 

با توجه به منافع شخصی دیگران آن ها را شیفته ی خود کنیم

واقعیت این است که انگیزه ی انسان ها در تمام کارهایی که انجام می دهند رسیدن به نفع شخصی است. حتی این موضوع در مورد پولی هم که به خیریه می بخشیم صادق است. چراکه در این حالت نیز ما به دنبال ارضای نیاز خود به بخشش هستیم.

بنابراین کسانی که توقع دارند تا دیگران بدون توجه به نفع شخصی خود کاری کنند، همواره در ارتباط با آن ها دچار احساس ناامیدی و سرافکندگی خواهند شد.

راز شیفته کردن دیگران توجه به علایق و احساساتشان در روابطی است که با آن ها داریم.

 

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.

 


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

2 دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

436 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام