دوست داشتن
دوست داشتن واقعی
فروردین ۸, ۱۳۹۶
احساس مهم بودن
اهمیت احساس مهم بودن در ارتباط با دیگران
فروردین ۱۰, ۱۳۹۶

چگونه رفتار خوب دیگران را دریافت کنیم؟

رفتار خوب

در این مقاله قصد داریم با ذکر داستانی از کتاب لطفا متفاوت باشید نوشته آلن و باربارا پیز این اصل مهم را در روابط مطرح کنیم: “دیگران به همانگونه به شما جواب خواهند داد که با آن ها رفتار می کنید.” درواقع نتیجه ای که می خواهیم بگیریم این است که عامل اصلی رفتار خوب دیگران با ما چگونگی عمل و رفتار خودمان است.

 

مسافری خسته در میان برف

در یک شب سرد زمستانی که برف همه جا را پوشانده بود مسافری خسته از سفری طولانی وارد مسافرخانه ای کوچک در مسیر بین شهرهای ونیز و ورونا شد.

مسئول مسافرخانه: “سلام و شب بخیر، خیلی خوش آمدید قربان. امیدوارم سفر خوبی داشته باشید.”

مسافر در حالی که چتر خود را جمع می کرد با صدایی خسته و آرام سلام کرد و سپس به نزدیک پیشخوان رفت و به مسئول مسافرخانه گفت: “خیلی متشکرم. من از ونیز می آیم و فردا عازم ورونا هستم. به همین دلیل نهایتا امشب را در اینجا می مانم.”

مسئول مسافرخانه گفت: “یک اتاق خوب و راحت برایتان دارم و امیدوارم که از اقامت در اینجا نهایت لذت را ببرید. راستی خیلی دوست دارم از ونیز و مردم آنجا کمی برایم بگویید.”

مسافر با عصبانیت گفت: “من سال ها در ونیز زندگی کردم ولی مردم آنجا واقعا آدم های مزخرف و سردی هستند که حتی یک قدم هم برای کمک به دیگران بر نمی دارند و من حتی یک رفتار خوب هم از آن ها ندیدم. اصلا نمی توانم با آن ها ارتباط برقرار کنم. راستش یکی از دلایل اصلی سفرم همین است.”

مسئول مسافرخانه با غرولند گفت: “اوم… خُب. این ناراحت کننده است چون به نظرم مردم ورونا هم خیلی بهتر از ونیز نیستند ولی امیدوارم که سفر خوبی داشته باشید.”

مسافر با شنیدن این حرف ناراحت و ناامید کلید را تحویل گرفت و به اتاق خود رفت.

 

از راه رسیدن مسافر بعدی

چند ساعت بعد مسافر دیگری وارد شد.

مسئول مسافرخانه: “سلام و شب بخیر. خیلی خوش آمدید. در خدمتتان هستم.”

مسافر: “شب شما هم بخیر. خوشحالم که بالاخره مسافرخانه ای در این مسیر پیدا کردم. باید فردا صبح به سمت ونیز حرکت کنم و برای امشب یک اتاق می خواهم. راستی من قصد دارم در ونیز زندگی کنم و می خواهم راجع به ونیز و مردمش بیشتر بدانم. آیا تا به حال به آنجا رفته اید؟”

مسئول مسافرخانه: “البته. از آنجا که به خاطر کارم زیاد به ونیز می روم آن شهر را به خوبی می شناسم. اما دوست دارم قبل از توضیحاتم شما کمی از ورونا برایم بگویید.”

مسافر پاسخ داد: “من حدودا ۵ سال در ورونا زندگی کردم و خاطرات واقعا خوبی از آنجا دارم. ورونا شهری است بسیار زیبا و مردمش هم انسان هایی بسیار خون گرم و صمیمی هستند و اگر به خاطر کارم نبود هیچ وقت آنجا را ترک نمی کردم.”

مسئول مسافرخانه گفت: “اصلا نگران نباشید چون ونیز هم بسیار زیباست و هم مردمش بسیار خوشرو و دوست داشتنی هستند. مطمئنم با رفتار خوب و روحیه ای که دارید از زندگی در آنجا هم بسیار لذت خواهید برد.”

 

نتیجه گیری

بنابراین بر اساس داستان آموزنده ی بالا می توانیم این طور بگوییم که اینکه رفتار خوب دیگران را دریافت کنیم یا رفتار بدشان را کاملا به خودمان بستگی دارد.

دیگران همانگونه به ما جواب می دهند که با آن ها رفتار می کنیم.

 

این مقاله را از دست ندهید: چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟

 

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.

 


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

243 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام