همدلی
۸ قاتل همدلی
اسفند ۳۰, ۱۳۹۵
قدردانی
قدردانی از انسان های ارزشمند زندگی مان
فروردین ۲, ۱۳۹۶

گوش دادن موثر به انسان ها به جای حل مشکل آن ها

حل مشکل

بسیاری از افراد بر این باورند که مهم ترین وظیفه ما در قبال کسانی که از مسائل و مشکلات خود با ما حرف می زنند حل مشکل آن هاست. در حالی که این اعتقاد که ما باید مشکل را حل کنیم تا دیگران احساس بهتری بیابند ما را از گوش دادن موثر و حضور داشتن که اصلی ترین نیاز فرد مقابل است باز می دارد.

 

رویکرد حل مشکل مانع همدلی است

در تحقیقی که بر روی ۲۳ مشاور روانشناس انجام شد. از آن ها خواسته شد تا پاسخشان را به مراجعی که می گوید: “من خیلی افسرده ام و هیچ دلیلی برای ادامه دادن نمی بینم.” بنویسند.

پاسخی که هر یک از آن ها به این سوال داده بودند جمع شده و برای خودشان با صدای بلند خوانده شد. از آن ها خواسته شده بود که وقتی این پاسخ ها خوانده می شود، خود را به جای مراجع افسرده گذاشته و بگویند کدام یک از پاسخ ها این حس را به آن ها می دهد که درک شده اند.

نکته جالب اینکه در حالی که هر یک از این پاسخ ها نظر تخصصی یک روانشناس در مورد حل مشکل افسردگی بود، اما تنها در ۳ مورد از ۲۳ پاسخ داده شده، آن ها معتقد بودند که به عنوان یک فرد افسرده درک شده اند و احساس می کنند پاسخ داده شده برایشان موثر بوده است.

 

کنکاش و سوال در جهت حل مشکل فرد مقابل مانع حضور شنونده می شود

دلیل اصلی موثر نبودن ۲۰ پاسخ از ۲۳ پاسخ داده شده، سوالاتی بود که روانشناسان برای پی بردن به جزئیات افسردگی و حل مشکل مراجع پرسیده بودند. سوالاتی مثل “از کی آغاز شد؟”

چنین سوالاتی این حس را به مراجع می دهد که فرد مقابل صرفا به دنبال کسب اطلاعاتی جهت تشخیص و حل مشکل است. این مسئله باعث می شود این حس به طور ناخودآگاه به گوینده منتقل شود که تنها چیزی که برای فرد مقابل مهم است مشکل است نه خود او به عنوان یک انسان.

کسی که به دنبال حل مشکل است دائما در مورد آن سوال پرسیده و می خواهد که جزئیات آن را بداند و کلیت فرد مقابل را به عنوان یک انسان فراموش می کند. چنین امری مانعی است در جهت همدلی و گوش دادن موثر که مهم ترین چیزی است که هر فردی در جریان یک گفتگو به آن نیاز دارد.

 

این مقاله را از دست ندهید: ۸ قاتل همدلی

 

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

2 دیدگاه ها

  1. بسیار مقاله مفیدی بود. چون من کارم کوچینگ کسب و کار و کوچینگ سازمانها است این را متوجه شدم که تنها مهارت مهم در کوچینگ و مشاوره و بطور کلی در روابط انسانی گوش دادن موثر و فعال است. باید تلاش کنیم که همه در این مهارت متبحر شوند.\
    http://www.drsafdarian.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

236 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام