رفتار دوستانه 1
رفتار دوستانه به جای رفتار قاطعانه
آبان ۲۵, ۱۳۹۴
روابط اجتماعی
روابط اجتماعی موفق – راه حل عملی اجتماعی شدن
آذر ۲, ۱۳۹۴

مدیریت روابط – چگونه روابطمان را مدیریت کنیم؟

مدیریت روابط

آیا شما جزو افرادی هستید که نیاز دیگران به ارتباط با خودتان را مهم تر از نیاز خود به کسب موفقیت و رشد می دانید؟

آیا در “نه گفتن” به درخواست ارتباط با افرادی که رابطه با آنها نتیجه ای جز اتلاف وقت برایتان ندارد ناتوانید؟

آیا بر این اعتقادید که قطع رابطه با دوستانی که نتیجه‌ی ارتباط با آنها تحقیر و تخریب شخصیتتان است، بر خلاف انسانیت، معرفت و نوع دوستی است؟

و یا ده ها سوال مشابه دیگر که می توان در رابطه با دیگران و بحث مدیریت روابط مطرح کرد و ممکن است توصیف حال شما باشد.

در ادامه می خواهیم با ایجاد ارتباطی بین مدیریت زمان و مدیریت روابط تا حدی به این نوع سوالات پاسخ دهیم.

مدیریت روابط

مدیریت روابط بر اساس مدیریت زمان

بدون شک یکی از عوامل اساسی موفقیت در روابط اجتماعی این است که با افراد ارزشمند و موفق رابطه داشته و افراد بی ارزش را از روابطمان حذف کنیم. چرا که بر اساس اصلی کاملا علمی شرایط ما در هر زمینه ای معادل میانگین وضعیت افرادی است که بیشترین زمان خود را با آنها می گذرانیم.

این در حالی است که در فرهنگ ما بسیاری از افراد با این اصل اساسی موفقیت مشکل داشته و آن را در تضاد با مفاهیمی چون معرفت و انسانیت می دانند. در این نوشته بر آنیم تا این مسئله را از نظر مدیریت زمان مورد بررسی قرار دهیم.

دو محدودیت اساسی در روابط

ما در روابطمان دو محدودیت داریم:

۱- محدودیت تعداد نفراتی که می توانیم با آنها رابطه داشته باشیم

و

۲- محدودیت زمانی که می توانیم به هر یک از افراد اختصاص دهیم.

۱- محدودیت تعداد افراد

در بررسی مورد اول کاملا واضح است که ما هر چقدر هم که انسان مهربان و مردم داری باشیم به لحاظ محدودیت مکانی که داریم، با تعداد مشخصی از افراد می توانیم رابطه داشته باشیم.

این تعداد مشخص حتی در بیشترین حالت هم نسبت به کل جمعیت شهر و کشوری که در آن زندگی می کنیم به قدری کم است که در یک عمل نسبت گیری ریاضی تقریبا می تواند مساوی با صفر فرض شود.

پس با توجه به این مسئله ما با مدیریت روابط و حذف افراد نامناسب از روابطمان هیچ گونه کمبودی ایجاد نمی کنیم.

با حذف هر فرد نامناسب، یک فرد مناسب و ارزشمند به دایره ی ارتباطی مان افزوده می شود. یعنی با دوری و عدم توجه به هر فرد نامناسب این فرصت را پیدا می‌کنیم که محبت و توجه‌مان را در رابطه با فردی مناسب‌تر بروز دهیم. فردی که هم لیاقت بیشتری در جلب توجه دارد و هم می توانیم بالذت بیشتر و به میزان بیشتری به او محبت کنیم.

مدیریت روابط و در نتیجه قطع ارتباط با افراد نامناسب نه تنها برای ما بلکه برای آن افراد هم مفید است، چراکه آنها هم دیگر مجبور نیستند با کسی مثل ما رابطه داشته باشند که هر موقع که هم‌دیگر را می‌بینند برای به پایان رسیدن رابطه لحظه شماری می کند.

۲- محدودیت زمان

مدیریت روابط 2

در مورد دوم هم روشن است که ما حتی اگر در تمام طول عمرمان، کل اوقات بیداری‌مان را هم به ارتباط با دیگران اختصاص دهیم، باز هم برای داشتن ارتباط با بیش از ۹۹٫۹۹ درصد مردم جهان زمان کم می‌آوریم.

پس چه بهتر که خود را با تعریفی غلط از معرفت و انسان دوستی گول نزنیم و سعی کنیم با انتخاب افراد ارزشمند بهترین استفاده را از زمان محدود عمرمان ببریم. چرا که ما در هر حالتی حتی با همان تعریف غلط از مرام و معرفت نیز نسبت به بیش از ۹۹٫۹۹ درصد مردم بی معرفت خواهیم بود چرا که برای توجه نمودن و محبت کردن به آنها زمان نگذاشته‌ایم.

بر طبق آموزه های دینی هم ما فقط در مورد بستگان درجه یکمان مسئولیم که تعدادشان محدود است و در کل زمان زندگی مان می توانیم رابطه تعریف شده مان با آنها را داشته باشیم، ولی در مورد ارتباط با سایرین قطعا باید بر اساس سود و زیانی که از ارتباط با آن‌ها می بریم تصمیم گیری کنیم.

سخن آخر

نکته ای که باید مورد توجه قرار دهیم اینکه نا مناسب بودن برخی از افراد برای ارتباط، به هیچ عنوان به معنای بد بودن آنها نیست. منظور از فرد نامناسب در اینجا به هیچ وجه با تعریف مرسوم از “رفیق نا باب” همخوانی ندارد، چرا که نیازی به اینکه عدم ارتباط دوستانه با یک فرد نا باب را گوشزد کنیم نیست.

منظور از “فرد نامناسب” کسی است که دارای محدودیتها و تعصب های بی پایه ی ذهنی بوده و ارتباط با او ما را نیز دچار همان محدودیتها خواهد کرد.

با این توضیح، روشن است که تعریف “فرد نامناسب” کاملا نسبی بوده و فرد به فرد متفاوت است. ممکن است یک فرد نامناسب برای یک استاد دانشگاه، از مناسب ترین و بهترین دوستان بسیاری از افراد دیگر، برای آنها مناسب تر باشد، و یا مثال های بی شمار دیگری که در توضیح این نسبیت می توان ذکر کرد.

مدیریت روابط 3

این مقاله را از دست ندهید: مدیریت روابط انسانی


دانلود PDF این مقاله


خوشحال می‌شویم دیدگاه خود را در مورد این نوشته برای ما بنویسید تا با توجه به نظرات شما در نوشته‌های آینده تغییرات لازم را در جهت بهتر و کاربردی‌تر شدن مطالب ارائه شده اعمال کنیم.
در صورت مفید یافتن این نوشته با به اشتراک گذاشتن آن در شبکه‌های اجتماعی دیگران را هم سهیم کنیم.

یک پیشنهاد خوب

تهیه کتاب دایره سبز

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم، مدرس مهارتهای ارتباطی و هدفم از راه اندازی این سایت ارائه ی مطالب کاربردی و مفید در حوزه ی روابط بین فردی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

281 بازدید
شرکت در دوره رایگان ارتباط موثر
شرکت در دوره رایگان ارتباط موثر