تعارض
۴ روش اشتباه در حل تعارض و اختلاف با دیگران
اسفند ۱۴, ۱۳۹۵
رابطه خوب
۳ ویژگی کلیدی یک رابطه خوب
اسفند ۱۶, ۱۳۹۵

مدیریت تعارض بین فردی از طریق مشارکت

مدیریت تعارض

در مقالات قبل در مورد موضوعاتی مرتبط و مشابه صحبت کردیم. اینکه چطور باید از ایجاد اختلاف پیشگیری کرد و یا موضوع مقاله قبل که در این مورد بود که استفاده از چه روش هایی در مدیریت تعارض بین فردی آسیب زا و ناکارآمد است.

همچنین در مقاله ” ۴ توصیه موثر در حل اختلاف با دیگران “ توضیح دادیم که ارائه چه نوع رفتارهایی از جانب ما می تواند در مدیریت تعارض با فرد مقابل موثر و مفید باشد. اما در این مقاله قصد داریم به ارائه مراحلی بپردازیم که فرد مقابل هم در مدیریت تعارض مشارکت داشته و سهیم باشد.

 

این مقاله را از دست ندهید: ۴ روش اشتباه در حل تعارض و اختلاف با دیگران

 

مرحله اول: تعریف مسئله در قالب نیازها

دلیل حل نشدن بسیاری از تعارضات بین فردی این است که افراد به جای تمرکز بر نیازشان بر راه حل تمرکز می کنند. تمرکز بر روی یک راه حل باعث می شود نتوانیم روش های دیگر حل یک مساله را پیدا کنیم.

بنابراین اولین قدم در مدیریت تعارض این است که نیازمان را مشخص کنیم و بر روی راه حلی که به ذهنمان رسیده اصرار و تمرکز نکنیم، شاید بتوان از روش های دیگری که باعث تامین نیازهای هر دو طرف شود، مسئله را حل کرد.

به عنوان مثال در تعارض بین دو همکار در یک اداره، یکی از آن ها به دلیل گرم بودن هوای اتاق اصرار داشت که پنجره باز باشد و همکار او که نزدیک پنجره بود از این شکایت داشت که در صورت باز کردن پنجره در معرض باد مستقیم بوده و دچار سرماخوردگی می شود.

تا زمانی که این دو همکار بر روی راه حل که باز کردن یا باز نکردن پنجره بود تمرکز داشتند، اختلافشان ادامه داشت. تعارض بین این دو زمانی حل شد که هر دو روی نیازهایشان متمرکز شدند.

نیاز همکار اول این بود که اتاق، کمی خنک تر شود و نیاز همکار دوم اینکه در معرض باد مستقیم قرار نگیرد. وقتی این دو بر روی نیازهایشان تمرکز کردند توانستند به این راه حل برسند که پنجره اتاق کناری را باز کنند.

این کار نیاز هر دوی آن ها را تامین کرد.

 

مرحله دوم: بارش فکری برای یافتن تمام راه حل های ممکن در مدیریت تعارض

در این مرحله هر دو طرف تمام راه حل هایی را که برای مدیریت تعارض به ذهنشان می رسد بیان می کنند. نکته ای که در این مرحله توجه به آن بسیار مهم است اینکه هیچ راه حلی را هر چقدر هم که احمقانه به نظر بیاید نباید نقد کرده و یا از بیان آن خودداری کرد.

 

مدیریت تعارض 1

 

مرحله سوم: انتخاب راه حلی که نیازهای هر دو طرف را برآورده می کند

در این مرحله هدف این است که از بین تمام راه حل های ارائه شده مفیدترینشان را که باعث تامین نیازهای هر دو طرف می شود انتخاب کنیم.

 

مرحله چهارم: اجرای برنامه

اجرای مشارکت آمیز راه حل انتخاب شده. در این مرحله افراد درگیر مسئله باید به گونه ای رفتارهایشان را تغییر داده و وظایفی را بر عهده بگیرند که باعث تامین منافع کل جمع شود.

 

مرحله پنجم: ارزیابی راه حل انتخابی برای مدیریت تعارض

بعد از اجرای راه حل انتخابی، میزان نتیجه بخش بودنش را در طول زمان بررسی کرده و آمادگی ایجاد تغییرات لازم را در آن داشته باشیم.

 

مرحله ششم: راه حل جدید

ما مقید به هیچ راه حل یا برنامه ای نیستیم، پس اگر روش انتخابی، ما را به نتیجه مورد نظر نرساند این امکان را داریم که تغییرش دهیم.

 

مدیریت تعارض در عمل

برای انجام مراحل ارائه شده در عمل مثالی واقعی را بررسی می کنیم:

زهرا و همسرش مهران مدت ها بود که در مورد مسئله ای دچار تعارض بودند. زهرا که نوازنده ارکستر سمفونیک است هر روز باید حداقل یک ساعت تمرین می کرد و طی همین مدت مهران هم اغلب ضبط صوت خود را با صدای بلند روشن می کرد.

صدای ضبط تمرکز زهرا را بر هم زده و باعث عصبانیتش می شد. زهرا تا قبل از استفاده از مدیریت تعارض به شکلی مشارکت آمیز در واکنش به رفتار مهران مشابه این حرف ها را می زد:

“ممکنه اون لعنتی رو خاموش کنی؟” و یا “واقعا که آدم بی ملاحظه ای هستی”

 

اجرای مراحل مدیریت تعارض مشارکت آمیز

 

مدیریت تعارض 2

 

زمانی که زهرا به شکلی صحیح و با تمرکز بر نیازهایی که هر یک داشتند مسئله را با مهران مطرح کرد متوجه شد که او دوست نداشت به صدای تمرین زهرا گوش دهد و سعی می کرد با بلند کردن صدای ضبط از دست آن خلاص شود.

در مرحله بعد آن ها به بارش فکری پرداخته و به دوازده راه حل رسیدند که تعدادی از آن ها به شکل زیر بود:

  • زهرا بلافاصله بعد از رسیدن به خانه و قبل از آمدن مهران تمرین کند.
  • در صورت امکان در اوقات فراغتش در محل کار تمرین کند.
  • خریدن هدفون برای ضبط مهران
  • و…..

از دوازده راه حل ارائه شده نهایتا با بررسی هایی که با هم انجام دادند، خریدن هدفون برای ضبط مهران انتخاب شد.

با رسیدن به این راه حل از طریق مدیریت تعارض مشارکت آمیز مهران می توانست هر چقدر که می خواهد صدای ضبطش را بلند کند بدون اینکه مزاحمتی برای همسایه ها ایجاد شود.

 

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه یک کتاب الکترونیکی دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

334 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام