تست روانشناسی
تست روانشناسی رفتار قاطعانه
اسفند ۱۷, ۱۳۹۵
توجه
توجه صد در صد – چگونه توجه خود را به طرف مقابل نشان دهیم؟
اسفند ۱۹, ۱۳۹۵

۵ راه برای جذاب بودن

جذاب بودن

انسان به طور ذاتی شدیدا نیاز دارد که او را ارزشمند بدانند و ارزشمند باشد. بنابراین راز جذاب بودن بسیار ساده است:

کاری کنید که دیگران احساس مهم بودن کنند

 

هرچه افراد، بیشتر در ارتباط با ما احساس مهم بودن را دریافت کنند، اعتقاد بیشتری به جذاب بودنمان خواهند داشت.

 

۵ روش برای جذاب بودن از نظر دیگران

ما می توانیم به ۵ روش به دیگران احساس مهم بودن داده و در نتیجه خودمان به احساس جذاب بودن برسیم:

 

۱- پذیرش

بزرگترین هدیه ای که می توانیم به دیگران بدهیم داشتن توجه مثبت و بی قید و شرط به آن ها یا همان پذیرش است. یعنی هرگز از آن ها انتقاد و عیب جویی نکنیم. همه چیزشان را کاملا قبول کنیم. چنان که گویی آن ها معجزه طبیعت هستند. این نقطه شروع جذاب بودن است.

 

این مقاله را از دست ندهید: گوش کردن موثر – مهارت های توجه در گوش کردن موثر

 

۲- تقدیر

هرگاه از دیگران به خاطر کاری کوچک یا بزرگ تقدیر کنیم اعتماد به نفسشان بالا می رود. در این حالت آن ها احساس مهم و ارزشمند بودن می کنند. احساس می کنند که توانایی و قابلیت بیشتری دارند. تصورشان از خود بیشتر شده و عزت نفسشان افزایش می یابد.

هر گاه به فردی لبخند می زنیم یا از او تقدیر می کنیم، نه تنها اعتماد به نفس و احساس مهم بودن در آن شخص بالا می رود، بلکه این احساسات به خودمان هم دست می دهد. درواقع هر زمان کاری می کنیم یا چیزی می گوییم که باعث می شود دیگران خودشان را بیشتر دوست داشته باشند، درواقع خودمان را بیشتر دوست خواهیم داشت.

هر چه خود را بیشتر دوست داشته باشیم کمتر نگران این خواهیم بود که آیا تاثیر خوبی بر دیگران می گذاریم یا نه و خود به خود به فردی جذاب تر تبدیل می شویم.

 

۳- تایید

همه انسان ها نیاز شدید و ناخودآگاهی به تایید رفتارهای خود دارند. تایید هر چقدر هم که باشد انسان را راضی نمی کند. این نیاز مانند نیاز به غذا و استراحت، نیازی مداوم و همیشگی است. اگر دائما به دنبال فرصت هایی برای تایید دیگران باشیم به هر جایی که برویم از ما استقبال می کنند.

هرگاه افراد دیگر را به خاطر کاری که انجام داده اند ستایش کنیم اعتماد به نفس شان افزایش می یابد. آن ها احساس شگفت انگیزی درباره خود پیدا کرده و ما را فردی جذاب، باهوش، بسیار دوست داشتنی و فوق العاده جذاب می دانند.

 

۴- تحسین

وقتی ویژگی، دارایی و موفقیت افراد را صادقانه تحسین کنیم، آن ها ناخودآگاه احساس بهتری درباره خود پیدا می کنند. آن ها احساس می کنند فردی مورد تایید، ارزشمند و مهم هستند. در نتیجه خود و ما را بیشتر دوست خواهند داشت.

برای تحسین دیگران به عنوان مثال می توانیم از نوع پوشش فرد تعریف کنیم. یکی از خصوصیات او مثل وقت شناسی یا پشتکار را تحسین کنیم. شخص را به خاطر بردن جایزه یا رسیدن به هدفی مورد تحسین و تشویق قرار دهیم. او را به خاطر کارهای کوچک و بزرگی که انجام داده است تحسین کنیم.

بنابراین همیشه دنبال چیزی در فرد بگردیم که از آن تعریف کنیم و هر بار که چیزی برای تحسین او پیدا کنیم، این فرد بیشتر ما را دوست داشته و ما را فرد جذابی خواهد دانست.

 

۵- توجه

مهم ترین ویژگی در بین این ۵ مورد همین ویژگی است. این ویژگی قدرتمندترین رفتار برای ایجاد اعتماد به نفس در دیگران و کلید جذابیت آنی است. وقتی کاملا به دیگران توجه می کنیم آن ها احساس می کنند که ارزشمندتر و مهم تر هستند و ما را بیشتر دوست خواهند داشت.

 

اگر بتوانیم با تمرین بر این ۵ ویژگی تسلط پیدا کنیم به یکی از جذاب ترین و بانفوذترین افراد در محیط اجتماعی و حرفه ای خود تبدیل خواهیم شد.

 

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه یک کتاب الکترونیکی دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

350 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام