خلوت و تنهایی
احترام به خلوت و تنهایی فرد مقابل
اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۶
دیل کارنگی
دیل کارنگی تقدیم می کند
اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۶

دوری از حسادت در روابط

حسادت

لازم است نسبت به اثر ویرانگر حسادت بر روابطمان بسیار هشیار و محتاط باشیم.

اگر از اینکه دوست صمیمی مان اوقات خود را با دوستان دیگرش سپری کرده و از ارتباط با آن ها لذت می برد عصبانی می شویم باید در نوع نگاهمان به روابط تجدید نظر کنیم.

ما هرگز نسبت به هیچ فردی حق انحصاری نداریم. اگر انتظار داشته باشیم دوستمان فقط با ما معاشرت کند، در حقیقت مانع آزادی اش شده ایم.

هر چند چنین حسادتی نشان دهنده ی عمق و شدت علاقه است اما دوست داشتن واقعی این است که بتوانیم از نگاه فرد مقابل به مسائل نگاه کنیم.

اگر واقعا به فرد مقابلمان علاقه داریم باید از اینکه او از ارتباط با دیگران خوشحال است و لذت می برد خوشحال شویم.

.

حسادت 1

.

این مقاله را از دست ندهید: احساس آزادی در روابط

.

پادزهر حسادت

پادزهر حسادت این است که علایق خودمان را گسترش داده و دوستان متعددی از گروه های مختلف داشته باشیم.

به هیچ وجه نباید اجازه دهیم تنها یک نفر باعث شادی مان شود. زندگی ما باید با علایق متعدد و اشتیاق در زمینه های گوناگون و چندین نوع رابطه احاطه شده باشد. در این صورت از فشار آوردن به افراد مورد علاقه ی مان و این توقع که تنها با ما ارتباط داشته باشند فاصله خواهیم گرفت.

.

حسادت در روابط زناشویی

عده ای از افراد رابطه ی ارزشمند و عاشقانه ی خود را با حسادت بی جهت نابود می کنند. اغلب این افراد به اشتباه فکر می کنند کسانی در زندگی زناشویی موفقند که به دوست دیگری احتیاج نداشته باشند.

به عنوان مثال زن جوانی می گفت: “شوهرم تنها دوستی است که دارم.”

این طرز فکر فشار زیادی به شریک عاطفی مان می آورد و در نهایت باعث نابودی ارتباطمان می شود.

.

دوری از حسادت در روابط زناشویی

زندگی زناشویی هر چقدر هم که شیرین و دوست داشتنی باشد باید بدانیم که صرفا یک نفر نمی تواند احتیاجات روحی ما را برآورده کند و هر انسانی نیازمند داشتن دوستان متعددی است.

زن و شوهر باید بهترین و نزدیک ترین دوستان هم باشند ولی این به هیچ وجه به این معنا نیست که نباید روابط دوستانه ی دیگری داشته باشند.

افرادی که پس از ازدواج دوستان دوران مجردی خود را از دست بدهند احتمال بیشتری دارد که رابطه ی زناشویی شان دچار آسیب شود.

این افراد از آنجایی که فکر می کنند به خاطر ازدواجشان روابط گذشته را کنار گذاشته و این بها را بابت آن پرداخته اند انتظار زیادی از ارتباط زناشویی خود خواهند داشت. انتظاری که احتمالا برآورده کردنش از عهده ی هیچ فردی ساخته نیست. بنابراین وقتی انتظارشان بی پاسخ بماند نسبت به ازدواج خود دلسرد می شوند.

.

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

282 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام