3 توصیه ساده برای بهتر گوش دادن
۳ توصیه ساده برای بهتر گوش دادن
خرداد ۶, ۱۳۹۶
تماس چشمی
موانع تماس چشمی مناسب
خرداد ۸, ۱۳۹۶

۴ توصیه ساده برای گفتگوی موثرتر

گفتگوی موثر

پر رنگ ترین شکل روابط بین فردی گفتگو و ارتباط کلامی است. درواقع وقتی صحبت از ارتباط می شود بیشترین چیزی که به ذهن خطور می کند حرف زدن با دیگران است. بنابراین اگر بتوانیم در گفتگو با افراد مختلف عملکرد خوبی داشته باشیم می توان گفت بخش عمده ای از مهارتهای ارتباطی لازم را داریم. بنابراین در ادامه ۴ توصیه ساده برای گفتگوی موثر را ارائه می دهیم که رعایتشان می تواند تاثیر مثبتی بر روابطمان بگذارد.

.

۱- ابراز علاقه به صحبت های فرد مقابل

معنی این توصیه این نیست که ما باید به هر چیزی که می شنویم علاقه نشان داده و یا در هر گفتگویی حتی اگر از نظرمان کسل کننده و بی ارزش باشد شرکت کنیم.

واقعا نیازی نیست در گفتگوهایی که جذابیتی برایمان ندارد شرکت کنیم ولی اگر به میل خود و یا به هر دلیلی مجبور به شرکت در گفتگویی می شویم رفتار درست، میل و علاقه نشان دادن به صحبت های فرد مقابل است.

با ابراز علاقه به صحبت های دیگران حسی از احترام و اهمیت به آن ها منتقل می کنیم.

یکی از نشانه های علاقه به صحبت های فرد مقابل این است که بر حرف هایی که می زند تمرکز داشته و آن ها را به خوبی بشنویم. بنابراین لازم است که به هنگام گفتگو با دیگران رویاپردازی نکرده و در خیالات خود غرق نشویم.

.

۲- بیش از حرف زدن گوش بدهیم

احتمالا این تمثیل را شنیده اید که اینکه انسان دو گوش و یک دهان دارد به این معناست که باید دو برابر آنچه که می گوید گوش بدهد.

این مسئله در گفتگو با دیگران نکته ای کاملا درست و مهم است.

یک گفتگوکننده ی حرفه ای کسی است که همواره بیش از اینکه گوینده باشد شنونده است.

متاسفانه برخی از افراد در گفتگوهای خود به گونه ای عمل می کنند که گویی یک گوش و دو دهان دارند. با این نوع رفتار احتمال اینکه گفتگو تبدیل به مشاجره و جروبحث شود افزایش می یابد.

.

۳- صبور باشید

این مهم است که قبل از حرف زدن و اظهار نظر در مورد چیزی اجازه دهیم حرف های گوینده تمام شود.

قضاوت و اظهار نظر ما زمانی می تواند درست باشد که قبل از آن نظرات فرد مقابل در مورد موضوع گفتگو را بدانیم.

بی صبری و عجله در بیان حرف هایمان باعث می شود حرف های فرد مقابل را به طور کامل نشنیده و به جای گوش دادن فعالانه دچار گوش دادن انتخابی شویم که یکی از موانع ارتباطی است.

صبور بودن یعنی اینکه بتوانیم عواطف و هیجانات خود نسبت به حرف های فرد مقابل را کنترل کنیم. در این صورت می توانیم هر پیامی را به درستی دریافت کرده و قبل از حرف زدن بر نکات تاثیرگذار و مهمی متمرکز شویم و اظهار نظر دقیق تری ارائه دهیم.

عدم کنترل بر هیجاناتمان و عجله و بی صبری باعث از هم پاشیدن گفتگوها و ایجاد اختلافاتی بعضا ویرانگر می شود.

با حفظ خونسردی و صبوری پیشه کردن به آرامش رسیده و آمادگی بیشتری برای بهتر گوش دادن به حرف های فرد مقابل پیدا می کنیم.

این مسئله باعث می شود به منظور واقعی دیگران به خوبی پی ببریم. بنابراین قضاوت و نظری که بیان می کنیم تاثیری مثبت خواهد داشت. این نکته علاوه بر گفتگوی موثر باعث ارتقاء جایگاه ما در نظر دیگران نیز خواهد شد.

.

این مقاله را از دست ندهید: گوش دادن فعال

.

این مقاله را از دست ندهید: گوش دادن انتخابی

.

۴- خوش قول بودن

شاید به نظرتان عجیب بیاید که خوش قولی چه ربطی به گفتگوی موثر دارد؟

مسئله این است که گفتگوهای ما معمولا با کسانی است که ما را می شناسند و قبلا هم صحبت هایی با آن ها داشته ایم.

اگر ما در نظر آن ها تبدیل به فردی بدقول شویم که به حرف هایش عمل نکرده یا آن ها را فراموش می کند این تصور در آن ها ایجاد می شود که حرف زدن با ما فایده ندارد، چراکه ما به گفتگوهایمان با آن ها اهمیت نمی دهیم و توجه کافی نداریم.

درواقع در بسیاری از اوقات رفتار ما بعد از گفتگو خیلی مهم تر از نحوه ی عملکردمان در حین آن است.

این رفتار ما بعد از گفتگو با دیگران است که نشان می دهد واقعا به حرف هایشان توجه داشته ایم یا خیر.

به عنوان مثال مدیری فکر می کرد گفتگوکننده ی خوبی است اما در یک نظرسنجی متوجه شد نظر کارمندانش در این مورد کاملا متفاوت است.

مسئله این بود که او به خوبی پذیرای دیگران بود و به آن ها فرصت می داد نظرشان را به طور کامل بیان کنند. حتی از آن ها می خواست پیشنهادات خود را برای بهبود امور ارائه دهند و به همین خاطر فکر می کرد شنونده و گفتگوکننده ی خوبی است. اما از آنجایی که بعد از این گفتگوها تغییری حاصل نمی شد و گویی که به حرف های فرد مقابلش توجه نکرده و یا آن ها را فراموش کرده است، کارکنانش گفتگو با او را ناموثر می دانستند.

درواقع از نظر آن ها او اصلا به نظراتشان گوش نمی داد.

بخش مهمی از یک گفتگوی موثر توجه به خواسته ها و نظرات دیگران و عمل بر اساس آن ها و یا اگر با نظراتشان مخالفیم بیان مخالفتمان به شکلی درست و مناسب است.

اگر ما در گفتگوهای مان قول هایی بدهیم و بعد از گفتگو آن ها را فراموش کرده و یا نیمه کاره به آن ها عمل کنیم و یا به هر علتی انجامشان ندهیم به این معناست که فاقد مهارت گفتگوی موثر هستیم.

برای خوش قول بودن می توانیم از یادداشت برداری استفاده کنیم. به این صورت که مواردی که در گفتگوهایمان قول می دهیم را بنویسیم تا بعد از گفتگو فراموششان نکنیم.

البته نوشتن به تنهایی کافی نیست. مهم این است که ما بدون یادآوری دیگران به قول هایی که می دهیم عمل کنیم.

این کار نه تنها گفتگوهای ما را موثرتر می کند بلکه باعث ارتقاء جایگاه و اعتبار ما نیز خواهد شد.

.

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

1 دیدگاه

  1. Hi Dear, are you truly visiting this website daily, if so
    after that you will absolutely take nice knowledge.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

396 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام