ارائه خدمات به مشتریان
۴ اصل در ارائه خدمات به مشتریان
اسفند ۷, ۱۳۹۴
موانع گوش دادن
موانع گوش دادن
اسفند ۲۱, ۱۳۹۴

دوری از قضاوت سریع درمورد دیگران

قضاوت درمورد دیگران

یکی از موارد مخرب در روابط قضاوت درمورد دیگران به صورت آنی و بدون اطلاع از کل ماجراست.

این کار می تواند در برخی مواقع آسیبی جدی به ارتباط ما با اطرافیانمان زده و باعث کمرنگ شدن روابط شود.

حتی اگر قضاوت منفی ما در مورد دیگران درست باشد می توانیم با کمی تاخیر اقدام لازم را انجام دهیم و نیازی به واکنش آنی و سریع نیست. بنابراین بهتر است قبل از هر اقدامی کمی صبر کرده و از صحت کامل و صد در صد حدس و قضاوتمان مطمئن شده و سپس واکنش لازم را نشان دهیم.

درست است که در برخی مواقع ارائه‌ی رفتاری قاطعانه لازم است و باید هشداری کاملا صریح به طرف مقابل بدهیم تا مانع تکرار رفتار زننده و اشتباهش در آینده شویم، اما این مسئله نیز بسیار مهم است که آیا واقعا اشتباهی از فرد مقابل سر زده یا برداشت ما اشتباه است.

بنابراین همواره لازم است قبل از هر گونه قضاوت درمورد دیگران و عمل کردن بر اساس آن اطلاع کافی از کلیت قضیه داشته باشیم.

باید توجه کنیم که اگر بر اساس برداشتی اشتباه عمل کنیم ممکن است آسیبی جدی به ارتباطمان با فرد مقابل وارد شود.

.

صبر و شکیبایی، حلال بسیاری از مشکلات ارتباطی

باید توجه داشته باشیم که درصورت ارزش قائل نشدن برای انسان‌ها و حذف هر فردی از روابطمان به اندک بهانه‌ای، این احتمالا خودمان هستیم که مشکل داریم نه طرف مقابل.

یکی از خصوصیات بارز افراد ارزشمند صبر و شکیبایی است. آن ها قبل از ارائه ی هر رفتاری، مخصوصا رفتارهایی که می‌دانند به احتمال زیاد باعث کم رنگ شدن و یا حتی از بین رفتن رابطه می شود قدری تامل کرده و سعی می کنند رفتاری ارائه دهند که کم ترین آسیب را به روابطشان وارد کند.

بنابراین در مواقعی که عمل بر طبق قضاوتی سریع درمورد دیگران ممکن است به روابطمان آسیب وارد کند،‌ اقدام کردن را کمی به تعویق بیاندازیم.

.

مثالی از اشتباه بودن قضاوت درمورد دیگران قبل از دانستن کل ماجرا

شاید ذکر مثالی واقعی در پی بردن به اهمیت موضوع موثر باشد:

در کار قبلی‌ام به عنوان مسئول اجرای پروژه‌های عمرانی، در آخرین جلسه ای که با یکی از پیمانکاران داشتم قرار شد که دو روز بعد آمده و باقی‌مانده‌ی کارش را انجام دهد. او که اتفاقا فرد خوش‌قولی بود رفت و تا چند روز هیچ خبری از او نشد. نه تماسی گرفت و نه به تماس‌های من جواب می‌داد.

بعد از پنج روز که در دفتر کارم نشسته بودم و به شدت کلافه و عصبی بودم، از نگهبانی تماس گرفته و گفتند که آن پیمانکار آمده و می‌خواهد مرا ببیند.

حسابی خونم به جوش آمده بود. خود را آماده کردم تا به محض ورودش هر چه از دهانم در‌‌ آمد به او بگویم. دقایقی بعد که وارد دفتر شد، از ظاهرش کاملا مشخص بود که اتفاق ناخوشایندی برایش افتاده.

صدایش به‌سختی در‌ می‌آمد و در حالیکه پای راستش را به زور و همراه با درد روی زمین می‌کشید به سمت من آمده و دستش را به‌سختی به سمتم دراز کرد و با من دست داد.

من که با دیدن حال و روز او واقعا جا خورده بودم و عصبانیتم به‌کلی فروکش کرده بود، یکی از صندلی‌های دفترم را به سمتش آوردم تا بنشیند و خودم هم پشت میز نشستم.

حدودا نیم ساعتی آنجا بود و با همان صدایی که به زور در می‌آمد از تصادف ناگواری که دقیقا پنج روز قبل، بعد از اینکه از هم خداحافظی کردیم، در راه منزل برایش اتفاق افتاد برایم گفت و اینکه نزدیک بود آن صانحه منجر به فوتش شود.

گوشی‌اش هم در تصادف کاملا خرد شده بود و هیچ‌یک از شماره هایش را در جای دیگر ذخیره نکرده بود.

من از قضاوت سریع و تصمیمی که قبل از اطلاع کافی از ماجرای پیش آمده در برخورد با او گرفته بودم، پیش خود شرمنده بودم و در عین حال از اینکه شرایط طوری پیش رفته بود که توانستم با دیدن او قبل از ارائه ی هر رفتار تند و ناراحت‌کننده ای تاحدی دلیل عدم تماس‌هایش را حدس زده و رفتار بدی نکنم خوشحال بودم.

همان‌طور که در این مثال می‌بینید، عمل براساس فکر و تامل و دوری از قضاوت سریع نقش بسزائی در حفظ روابط داشته و بسیار مهم است.

.

به تعویق انداختن قضاوت درمورد دیگران را تبدیل به عادت کنیم

برای اینکه صبر و تامل در واکنش نشان دادن به رفتارهای دیگران و عدم قضاوت سریع در برخورد با آن ها را در خودمان تبدیل به عادت کنیم می توانیم از نوشتن استفاده کنیم.

نوشتن باعث می‌شود:

۱- بتوانیم در مواقعی که گذر زمان به تنهایی نمی‌تواند کارساز واقع شود زوایای پنهان مسئله را دیده و تصمیمی معقول‌تر بگیریم

۲- زمان تصمیم‌گیری مان کاهش یافته و بتوانیم سریع تر به واکاوی مسائل بپردازیم.

برای این کار هر زمان قصد داشتید واکنشی سریع که تاثیری مخرب در روابطتان دارد از خود نشان دهید، کاغذی برداشته و با خطی آن را به دو قسمت تقسیم کنید.

بالای سمت راست احساس فعلی و رفتاری که در اثر آن احساس تصمیم به انجامش گرفته‌اید را نوشته و در بالای سمت چپ احساس و رفتار درستی را که فکر می‌کنید یک فرد معقول در شرایط موجود ارائه می‌دهد بنویسید. سپس در زیر هر قسمت اتفاقاتی را که در اثر ارائه‌ی هر یک از این رفتارها ایجاد خواهد شد بنویسید.

.

قضاوت درمورد دیگران 1

.

با دیدن شرایطی که در اثر تصمیم‌گیری برطبق هریک از دو حالت ایجاد خواهد شد، در بسیاری از مواقع به طورناخودآگاه از شدت احساسات مخربتان کم شده و می توانید منطقی تر به اتفاق پیش آمده نگاه کنید.

حتی ممکن است برخی اوقات با بررسی این جدول به این نتیجه برسید که احساس و تصمیم‌تان درست بوده و طبق آن عمل کنید.

.

نکته

مسئله ای که درمورد اقدام عملی بالا وجود دارد اینکه خیلی از اوقات کاغذ و قلم و فرصتی برای نوشتن و تحلیل احساساتمان و گرفتن تصمیم درست نداریم.

در اغلب مواقع ما در وسط عمل انجام شده قرار می‌گیریم و از قبل نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که ممکن است در اثر یک اتفاق عصبانی شده و رفتاری عجولانه ارائه دهیم.

اما مسئله این است که در برخی شرایط این امکان وجود دارد که با صبر و حوصله راجع‌به موضوع پیش آمده فکر کنیم (مثلا در مثالی که ذکر شد من برای تحلیل و بررسی احساس و واکنشم نسبت به بدقولی پیمانکار مذکور، سه روز زمان داشتم).

با نوشتن و تحلیل وبررسی احساسات و رفتارمان رفته رفته مدل ذهنی مان در مواجهه با شرایط مشابه عوض شده و در مواقعی هم که فرصت دست به قلم شدن نداریم خودبه‌خود درست تصمیم می‌گیریم.

.

این مقاله را از دست ندهید: موانع ارتباط موثر

.

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی

محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

دیدگاه ها بسته شده است

271 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام