نوازش
تاثیر نوازش بر رشد کودکان
دی ۲۵, ۱۳۹۴
ابراز احساسات
اهمیت ابراز احساسات در روابط
بهمن ۹, ۱۳۹۴

دشمن اصلی روابط دوستانه

انتقاد در روابط دوستانه

منظور ما از دشمن روابط دوستانه انتقاد است.

دیدگاه غلط رایجی وجود دارد مبنی بر اینکه انتقاد، سازنده است.

در حالیکه شاید انتقاد بتواند در شرایطی سازنده و موثر باشد، اما در روابط دوستانه به هیچ وجه این طور نیست.

 باور به اینکه انتقاد می تواند روابط دوستانه را بهتر کند تنها یک توهم است که باید از آن خارج شویم.

.

تفاوت روابط دوستانه با سایر روابط

قبل از اینکه مستقیما به توضیح این مسئله بپردازیم که چرا انتقاد باعث تخریب روابط دوستانه می شود بهتر است تفاوت این نوع روابط با سایر انواع روابط را بیان کنیم.

به جز روابط دوستانه تقریبا تمام روابط بین افراد قراردادی است. یعنی در هیچ یک از روابط به جز روابط دوستانه دلیل اصلی رابطه، فرد مقابل و ارتباط با او نیست.

سایر روابط به دلیل رساندن ما به یک منفعت و سود مشخص ایجاد می شوند. یعنی ما به دنبال رسیدن به اولویت های خودمان هستیم و در راستای رسیدن به آن ها ممکن است لازم باشد با افرادی وارد رابطه شویم.

به عنوان مثال در روابط کاری هدف اول ما ارتباط با همکاران نیست بلکه تامین مالی خودمان است و یا در حالت ایده آل به خاطر علاقه ایست که به آن کار داریم، ولی از آنجایی که برای رسیدن به هدفمان مجبوریم با افرادی هم در ارتباط باشیم آن روابط را ایجاد می کنیم.

یا در رابطه ی بین استاد و شاگرد، هدف شاگرد یادگیری مطلبی مشخص است ولی از آنجایی که مجبور است برای یادگیری آن به یک استاد رجوع کند الزاما ارتباطی بین او و استاد شکل می گیرد. در چنین ارتباطی مسلم است که اولویت اول شاگرد یادگیری است و نه ارتباط با استاد و اگر استاد دیگری آن مطلب را بهتر و با هزینه ی پایین تری آموزش دهد قطعا به او مراجعه خواهد کرد.

به همین شکل است در مورد روابط سیاسی، مذاکرات، فروش و بازاریابی، روابط بین بازیکنان یک تیم ورزشی و به طور کلی تمام روابطی که به واسطه ی رسیدن به هدف دیگری ایجاد شده اند نه برای دوستی با فرد مقابل و علاقه ای که به ارتباط با او داریم.

البته تمام روابط قراردادی می توانند در حدی عمیق و نزدیک شوند که به روابط دوستانه تبدیل شوند.

.

انتقاد سازنده در روابط قراردادی

در روابط قراردادی انتقاد می تواند نقشی سازنده ایفا کند. در این نوع روابط اولویت اول، ارتباط بین افراد نیست بلکه رسیدن به هدفی است که همه اهمیت و اولویت آن را قبول کرده اند. بنابراین اگر رفتارهای فردی در جهت رسیدن به آن هدف مناسب نباشد و به خاطر رفتارش از او انتقاد شود مجبور است طبق وظیفه ای که قبول کرده خود را اصلاح کند.

البته در این شرایط نیز انتقاد کردن اصول خاص خود را دارد و باید به درستی انجام شود. اینجاست که مفهوم انتقاد سازنده معنا پیدا می کند.

درواقع در روابط قراردادی انتقاد صحیح و اصولی یکی از ابزارها و ملزومات اساسی جهت رسیدن به نتیجه ی مطلوب است، چراکه در این نوع روابط رقابت نقش مهمی دارد. درحالیکه در روابط دوستانه مسئله کاملا متفاوت بوده و اصل بر همدلی و علاقه ی طرفین رابطه به یکدیگر است که دقیقا خلاف رقابت است.

.

نقش انتقاد در روابط دوستانه و روابط قراردادی

اگر در مواردی چون سیاست، مذاکره، آموزش، جلسات کاری و … انتقاد و آن هم از نوع سازنده و بدون غرضش مقبول است، به این خاطر است که فرد انتقاد شونده نیز با برطرف نمودن موارد انتقاد رشد کرده و این رشد باعث می‌شود تا در عرصه ی فعالیتش که به شدت رقابتی است از دور خارج نشده و بتواند به حیات کاری و حرفه ای اش ادامه دهد.

با این وجود بسیاری از افراد حتی در این موارد نیز تحمل همان انتقاد سازنده و منصفانه را هم ندارند. این نشان می دهد که انتقاد ماهیتا رابطه ساز نیست و غلط یا درستش باعث ناراحتی افراد و تخریب رابطه می شود.

این در حالیست که در روابط دوستانه بر خلاف روابط قراردادی انتقاد هیچ سودی برای انتقادشونده نداشته و تغییر او فقط به سود فرد مقابل است.

البته ممکن است تغییر او به سودش بوده و مثلا باعث بهتر شدن روابطش و علاقه ی بیشتر دیگران به او شود اما درک این مسئله چندان ساده نیست و آنچه در نگاه اول جلب توجه می کند زحمت تغییری است که تنها به خاطر رضایت فرد مقابل باید تحمل کند.

.

منطق روابط دوستانه

منطق روابط دوستانه این است که ارزیابی فرد مقابل و انتخاب او به عنوان دوست و همراه باید قبل از شروع رابطه انجام شود.

در این نوع روابط منطق افراد این است که فرد مقابل به خاطر علاقه به ویژگی هایی که داریم وارد رابطه ی دوستانه با ما شده. به همین خاطر هیچ کس آمادگی و ظرفیت پذیرش انتقاد از دوستان خود را نداشته و بیش از شنیدن انتقاد و توجه به آن سعی در مقابله به مثل و زیر سوال بردن فرد منتقد دارد.

.

انتقاد در روابط دوستانه 1

.

ما هیچ موقع در ابتدای رابطه با فردی صمیمی نمی‌شویم، بنابراین برای ارزیابی او و رابطه ای که می خواهیم با او داشته باشیم به اندازه ی کافی زمان داریم. اگر رفتارها، منش و شخصیتش را دوست نداریم می توانیم وارد رابطه ی نزدیک و صمیمانه با او نشویم وگرنه بعد از شروع رابطه نباید حق چندانی جهت ایراد گرفتن از او برای خود قائل شویم.

.

روابط دوستانه پناهگاه عاطفی افراد است

حتما این مثل معروف را شنیده‌اید که قبل از ازدواج باید چشم‌ها را کاملا باز کرد و هوشیارانه انتخاب نمود و بعد از آن باید کلا چشم‌ها را بست.

این مثل در مورد ازدواج است اما نشان دهنده ی مسئله ی بسیار مهمی است و آن اینکه رابطه ی دوستانه جای منفی نگری و ایراد گرفتن نیست.

چنین روابطی محفل امن عاطفی و احساسی افراد است نه میدان رقابت بر سر حفظ جایگاه و موقعیت که افراد همواره به دنبال بهبود شرایط خود و برطرف نمودن نواقص شان باشند و آمادگی شنیدن انتقاد را داشته باشند.

.

دوری از رابطه به جای انتقاد

اگر ویژگی‌های منفی فرد مقابل تان به قدری بر ویژگی های مثبتش می‌چربد که نمی توانید به خاطر ویژگی های مثبتی که دارد، خصوصیات منفی اش را نادیده بگیرید لزومی ندارد ارتباط با او را ادامه دهید.

با این کار دیگر نه شما مجبورید رفتارهای فرد مقابل را تحمل کنید و نه او از انتقادهای شما ناراحت خواهد شد.

این روش بسیار منطقی و درست است چراکه تعداد انسان ها به قدری زیاد است که قطعا در بینشان افراد بسیاری دقیقا با خصوصیاتی که ما می خواهیم وجود دارند و نیازی نیست عمر محدود خود را حتی دقیقه ای با کسانی سپری کنیم که مورد پسندمان نیستند.

.

چگونه روابط بهتری را تجربه کنیم؟

با ثابت ماندن و بدون انعطاف پذیری و تغییر هیچ چیزی از جمله روابط دوستانه نمی تواند زیبایی و طراوت خود را حفظ کند. پس چطور می توانیم بدون انتقاد در روابطمان تغییر ایجاد کرده و زیبایی و تازگی آن ها را حفظ کنیم؟

بهترین روش برای حفظ جذابیت روابط تاکید بر نقاط قوت فرد مقابل است. یعنی به جای دست گذاشتن بر آن دسته از رفتارهای او که از نظرمان ناخوشایند است، سعی کنیم با تحسین و تشویق ویژگی‌های مثبتش، آن‌ها را تقویت کنیم.

مگر غیر از این است که دلیل رابطه ی ما با دوستانمان وجود ویژگی هایی در آن هاست که دوست داریم؟، پس برای بیشتر شدن آن خصوصیات مثبت چه راهی بهتر از اینکه با تحسین و تشویق آن ها را پر رنگ تر کنیم.

البته در پایان باید به این مسئله اشاره کرد که اگر هدفمان در این مقاله، روابط کاری و یا اجتماعی بود قطعا باید در مورد شرایط و اصول انتقاد صحبت می‌کردیم نه اینکه کلا آن را رد کنیم، اما در روابط دوستانه انتقاد هیچ نتیجه‌ی ارزشمندی نخواهد داشت.

.

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

دیدگاه ها بسته شده است

163 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام