قطع ربطه
قطع رابطه – زمان مناسب برای قطع یک رابطه
اسفند ۱۱, ۱۳۹۵
حل اختلاف
۴ توصیه موثر در حل اختلاف با دیگران
اسفند ۱۳, ۱۳۹۵

روش های پیشگیری از ایجاد اختلاف

اختلاف

اگرچه ریشه کن کردن کامل تعارض و اختلاف موجود در روابط بین فردی تقریبا غیرممکن است، اما می توان به وسیله روش هایی مثل موارد زیر از بسیاری از اختلاف های بیجا جلوگیری کرد.

.

۱- کمتر از موانع ارتباطی استفاده کنیم

شاید ساده ترین راه جلوگیری از ایجاد اختلاف، دوری از موانع ارتباطی است که به طور مفصل آن را در مقاله ای که در این مورد بود توضیح داده ایم.

موانعی مثل دستور دادن، تهدید کردن، قضاوت، برچسب زدن و سایر موانع ارتباطی، جزو تعامل هایی است که باعث اختلاف طرفین یک رابطه می شوند.

.

این مقاله را از دست ندهید: موانع ارتباط موثر

.

۲- گوش دادن انعکاسی

این مورد که به طور کامل و مفصل در مقالات قبلی به آن اشاره کرده ایم، مخصوصا در زمان هایی که فرد مقابل نیاز شدیدی به مورد توجه قرار گرفتن و حرف زدن دارد می تواند معجزه کند.

گوش دادن انعکاسی در این گونه مواقع به فرد مقابل کمک می کند تا هیجانات منفی خود را از بین برده و به حل مشکلش بپردازد. مشکلی که اگر حل نشده باقی بماند می تواند موجب ایجاد یک اختلاف اساسی شود.

.

این مقاله را از دست ندهید: گوش دادن انعکاسی – استفاده از توضیح در انعکاس پیام گوینده

.

۳- رفتار قاطعانه

قاطعانه رفتار کردن این امکان را به ما می دهد تا خواسته و نیازهای خود را با کمترین اختلاف ممکن برآورده کنیم. زمانی که نیاز مشخصی داریم، ارائه یک رفتار قاطعانه می تواند از ایجاد بحث و هیجاناتی که معمولا باعث اختلاف می شوند جلوگیری کند.

به عنوان مثال اگر کار حساسی مثل مطالعه برای یک امتحان داریم که نیاز به تمرکز بالایی دارد و احتیاج به محیطی ساکت و آرام داریم، اگر به جای اینکه به همسر یا فرزندمان دستور ساکت بودن بدهیم و یا غر بزنیم که “چرا انقدر شلوغ می کنی؟”، یا نیاز خود را با خشم و تهدید مطرح کنیم و یا موارد پرتنشی از این دست، به صورت قاطعانه و به این شکل نیاز خود را بیان کنیم:

“امروز می خواهم برای امتحانم مطالعه کنم، ممنون می شوم که خانه را ساکت نگه داری”، می توان از بروز اختلاف های بیجایی که به طور بالقوه وجود دارد جلوگیری کرد.

.

این مقاله را از دست ندهید: رفتار قاطعانه چیست؟

.

این مقاله را از دست ندهید: چگونه رفتار قاطعانه داشته باشیم؟

..

۴- برون ریزی احساسات و هیجانات شدیدمان

یک روش مهم و کارآمد در پیشگیری از اختلاف این است که در تنهایی و در محیطی به دور از دیگران (مثلا در یک اتاق تنها یا در ماشین و…) هیجان و تنش های  درونی مان را به شکل داد و فریاد بیرون ریخته و تخلیه کنیم.

با این کار هیجاناتمان حداقل به اندازه ای که به فرد مقابل ناسزا نگوییم و یا بر سرش فریاد نکشیم تخلیه شده و می توانیم بحث منطقی تری را با او دنبال کنیم که تا حد ممکن به دور از ایجاد تنش و اختلاف باشد.

.

۵- کنترل شرایط تنش زا

منظور از کنترل شرایط تنش زا، عمل کردن به گونه ایست که تا حد ممکن مانع از ایجاد اختلاف شود. درواقع ما می توانیم با رعایت یکسری از مسائل از ایجاد اختلاف با دیگران جلوگیری کنیم.

رعایت موارد زیر می تواند باعث رسیدن ما به چنین تسلط و کنترلی بر شرایط اختلاف زا شود:

  • به جای برخورد سریع با مسائل، نگاه بلندمدت داشته باشیم و بپذیریم که حل بسیاری از تعارضات نیاز به گذشت زمان دارد.
  • بهتر است که هر بار تنها با یک موضوع تنش زا برخورد کنیم.
  • مشکلات بزرگ و دارای بخش های متعدد را به واحدهای کوچک تری تقسیم کنیم.
  • حل اختلاف را با مسائلی شروع کنیم که به ساده ترین شکل ممکن و با رضایت همه ی افراد درگیر، قابل حل است.
  • وارد مباحث اعتقادی و حساسیت برانگیز برای طرفین اختلاف نشویم. بهتر است اختلاف نظرمان را به شکلی مطرح کنیم که اعتقادات افراد در مقابل هم قرار نگیرد. به این منظور بهتر است بحث هایمان را با کلماتی غیرعقیدتی مطرح کنیم.
  • و….

در مورد مسائل ارزشی، راه حلی که ما انتخاب می کنیم، نه تنها با اعتقادات ما، بلکه با اعتقادات مخالفانمان نیز هماهنگ است. ما با در نظر گرفتن این نکته که مخالفان ما هم باید بتوانند بدون کنار گذاشتن اعتقاداتشان راه حل ارائه شده را به کار گیرند، به نتیجه ی نهایی می رسیم.

“راجر فیشر”

.

بنابراین اگر برای فرد مقابل دشوار است که درباره احساسات و باورهایش صحبت کند، باید او را به صحبت در این مورد دعوت کرده و به او اطمینان دهیم که مورد حمایت قرار خواهد گرفت.

.

مهار عادت های اشتباه خودمان

اکثر ما تمایل داریم که در جریان اختلاف و کشمکش، حرف آخر را خودمان بزنیم، و البته بیشتر هم همان حرف هایی را که در ابتدا مطرح کرده بودیم بیان می کنیم و بر همان باورهای اولیه مان اصرار داریم. بنابراین حداقل در ابتدای کار واقعا کار ساده ای نیست که نظر و عقاید طرف مقابل را بپرسیم و او را تشویق به صحبت در مورد آن ها کنیم.

وقتی فرد مقابل نظر متفاوت خود را در مورد موضوعی اختلاف زا بیان می کند، در بسیاری از ما تمایلی قوی وجود دارد که با تندخویی مخالفت کرده، او را تحقیر کنیم و یا نظرش را با عصبانیت مورد سرزنش قرار دهیم. چنین تمایلی کاملا طبیعی است، چراکه اغلب ما به آن عادت کرده ایم و عمل بر طبق آن برایمان بسیار آسان است.

بنابراین باید سعی کنیم علاوه بر دعوت طرف اختلاف به صحبت در مورد نظرات و عقاید خود، واکنش های خشمگینانه و بالقوه خودمان را نیز تا حد زیادی مهار کنیم.

.

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه یک کتاب الکترونیکی دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

342 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام