احساس
انعکاس احساس در گوش دادن موثر
اسفند ۶, ۱۳۹۵
کمک به دیگران
کمک به دیگران با گوش دادن موثر
اسفند ۸, ۱۳۹۵

درک احساسات دیگران – چگونه به احساسات دیگران پی ببریم؟

درک احساسات دیگران

بهبود توانایی درک احساسات دیگران

مسئله ای که در مورد درک احساسات دیگران مطرح است اینکه همه ما به نوعی این مهارت را در جریان زندگی خود یاد گرفته ایم.

احتمالا برای همه ما پیش آمده که در حال صحبت با فردی بوده ایم و خیلی سریع متوجه شده ایم که او خسته است. یا وقتی که فردی از دست ما عصبانی است، بدون اینکه حرفی بزند عصبانیتش را تشخیص می دهیم. یا خیلی وقت ها که فردی چیزی از ما می خواهد، بدون اینکه حرفی بزند خواسته اش را می فهمیم. همچنین ما در بسیاری از مواقع متوجه می شویم چه کسانی ما را دوست دارند بدون اینکه حرفی در این مورد زده باشند.

حتی ما به قدری در درک احساسات دیگران مهارت داریم که خیلی از اوقات با وجود اینکه فرد مقابل در مورد خودش با ما صحبت می کند، متوجه می شویم احساس واقعی اش متفاوت از آن چیزی است که می گوید.

بنابراین تقریبا همه ما توانایی درک احساسات دیگران را تا حد زیادی داریم و فقط کافی است این مهارت را در خود تقویت کنیم.

برای بهبود این توانایی بر چهار موضوع تمرکز می کنیم:

۱- توجه به کلمات احساسی گوینده

۲- توجه به محتوای کلی پیام گوینده

۳- مشاهده زبان بدن فرد مقابل

۴- پرسیدن این سوال از خودمان: “اگر من در وضعیت او بودم چه احساسی داشتم؟”

 

۱- گوش کردن به کلمات احساسی فرد مقابل

 

درک احساسات دیگران 2

 

البته از آنجایی که ابراز احساسات در اغلب فرهنگ ها، مرسوم و متداول نیست و موانع ذهنی و فرهنگی متعددی بر سر راه ابراز هیجانات وجود دارد ممکن است به راحتی نتوانیم از کلماتی که گوینده استفاده می کند به احساسات او پی ببریم.

به عنوان مثال در اغلب اوقات گفتگوهایی که بین افراد اتفاق می افتد به این شکل است:

مادری از دخترش می پرسد: “مهمانی دیشب چطور بود؟” و دختر در پاسخ می گوید: “اُه، خوب بود.”

در این گفتگو واژه “خوب” کلمه ی احساسی بیان شده از سوی دختر است. اما معنای آن واقعا چیست؟. ممکن است به این معنا باشد: “از اینکه در مورد مسائل شخصی من سوال می کنی عصبانی هستم.”، یا شاید به این معنا باشد که میهمانی دیشب چیزی بین متوسط تا عالی بوده است، که باز هم معنای دقیقی ندارد.

با این وجود توجه به کلمات احساسی که افراد به کار می برند در برخی مواقع می تواند در درک احساسات دیگران به ما کمک کند.

به عنوان مثال خانمی احساس خود را نسبت به کارش این طور بیان می کرد:

واقعا از کارم لذت می برم و وقتی سرگرم انجام آن هستم نمی توانم به هیچ چیز دیگری فکر کنم.

کلمات احساسی موجود در این جملات که شامل “لذت بردن” و “فکر نکردن به هیچ چیز دیگری به هنگام انجام کار” است به خوبی بیانگر احساسات این خانم نسبت به کارش که واقعا آن را دوست دارد هستند.

 

۲- درک احساسات دیگران با توجه به محتوای کلی صحبت هایشان

بسیاری از افراد به استفاده از کلمات احساسی برای بیان هیجاناتشان عادت ندارند. اما با این وجود مضمون و محتوای کلی صحبت هایشان می تواند نشان دهنده احساساتی که دارند باشد.

به عنوان مثال از مضمون و محتوای کلی حرف های امیر می توان تا حد زیادی به احساسات او پی برد:

امیر: “آن مشتری زندگی راحتی که داشتم را از بین برد. او از من خواست تا یک کار مشترک را با هم شروع کنیم و ساعت ها از وقت مرا برای بررسی گزینه هایی که در مورد تغییر روش تولیدمان در دست داشتیم هدر داد. اما در نهایت خط تولید رقیب مرا خرید و حالا حتی به تلفنم هم جواب نمی دهد.”

امیر در جملاتی که به کار می برد از هیچ کلمه احساسی خاصی استفاده نکرده است اما فقط با خواندن این جملات و بدون دیدن زبان بدن او و یا شنیدن لحن صحبتش می توان حدس زد که احساس اصلی او عصبانیت و یا ناامیدی بوده است.

 

۳- مشاهده زبان بدن فرد مقابل

یکی از کارآمدترین راه های درک احساسات دیگران توجه به زبان بدنشان است. حالت چهره، تن صدا، ایما و اشاره های فرد مقابل و وضعیت اندام ها و حالت کلی بدن او به راحتی می توانند بیانگر احساساتی باشند که تجربه می کند.

 

درک احساسات دیگران 1

 

۴- استفاده از یک سوال مهم: چه احساسی به من دست می داد؟

پرسیدن این سوال از خودمان که “اگر در وضعیت فرد مقابل بودم چه احساسی داشتم؟” می تواند بسیار راهگشا باشد.

البته چون هیجانات هر کسی منحصر به خود اوست نمی توان به طور صددرصد نسبت به درک صحیح احساس گوینده مطمئن بود، اما این سوال تا حد زیادی می تواند به ما کمک کند.

درواقع ما با پرسیدن این سوال از خودمان واکنش های درونی خود را درک کرده و بر اساس آن احساسات دیگران را حدس می زنیم. درستی یا غلط بودن حدسمان را می توانیم از روی واکنشی که گوینده به ما نشان می دهد (تایید یا عدم تایید انعکاس احساس صورت گرفته از سوی ما) ارزیابی کرده و در صورت نیاز آن را اصلاح کنیم.

 

این مقاله را از دست ندهید: انعکاس احساس در گوش دادن موثر

 

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 


دانلود PDF این مقاله

چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه یک کتاب الکترونیکی دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1491 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام