گوش دادن انعکاسی
گوش دادن انعکاسی – استفاده از توضیح در انعکاس پیام گوینده
اسفند ۵, ۱۳۹۵
درک احساسات دیگران
درک احساسات دیگران – چگونه به احساسات دیگران پی ببریم؟
اسفند ۷, ۱۳۹۵

انعکاس احساس در گوش دادن موثر

احساس

همان طور که در مقاله قبل اشاره کردیم گوش دادن انعکاسی شامل چهار زیرشاخه است. در این مقاله قصد داریم دومین نوع آن را بررسی کنیم که انعکاس احساس است.

 

این مقاله را از دست ندهید: گوش دادن انعکاسی – استفاده از توضیح در انعکاس پیام گوینده

 

انعکاس احساس

منظور از انعکاس احساس این است که هیجان ها و احساسات مطرح شده توسط گوینده را با جمله هایی کوتاه به خود او برگردانیم.

به عنوان مثال می توان نمونه ای از انعکاس احساس را در گفتگوی زیر دید:

 

فرهاد: مطمئن بودم که تا این سن به یک موقعیت شغلی خوب و با ثبات رسیده ام. اما در هیچ یک از شرکت هایی که تا به حال مشغول بودم نتوانسته ام بیشتر از یک سال دوام بیاورم. همه ی کارها و پیش بینی هایم با شکست مواجه شده است.

رضا: واقعا ناامیدکننده است.

فرهاد: همین طوره. واقعا نمی دانم آیا هیچ موقع یک شرایط خوب مالی را تجربه خواهم کرد یا نه؟

 

در این گفتگو رضا می داند که فرهاد ترکیبی از احساسات مختلف را تجربه می کند. خشم، تنهایی، شکست، ترس، ناامیدی و … .

وقتی فرهاد صحبت می کرد، رضا متوجه زبان بدن او که ناشی از این احساسات بود شد و نتیجه گیری کرد که ناامیدی احساس اصلی اوست و آن را بازتاب داد. واکنشی که فرهاد به انعکاس احساس رضا نشان می دهد حاکی از آن است که حدس رضا درست بوده و انعکاس احساس درستی را در رابطه با فرهاد انجام داده است.

 

اولویت احساسات بر حقایق

معمولا اغلب ما به عنوان شنونده بسیاری از ابعاد هیجانی و عاطفی موجود در صحبت های گوینده را از دست می دهیم. این در حالیست که مهمترین جنبه گفتگو از نظر فرد گوینده، هیجانات و عواطفی است که در حال تجربه کردنشان است.

دلیل اینکه اغلب شنوندگان توجه چندانی به هیجانات و عواطف فرد مقابل ندارند این است که در انسان نوعی تمایل برای توجه به محتوا وجود دارد. این مسئله باعث می شود که اغلب ما وقتی در جایگاه شنونده قرار می گیریم بیشتر، حقایق موجود در صحبت های گوینده را انعکاس دهیم تا احساسات او را.

این گرایش و تمایل ما باعث می شود چنین سوالاتی بپرسیم: “چه کار کردی؟”، “کی اتفاق افتاد؟” و…

یعنی سوالاتی که جوابشان، واقعیت ها و حقایق موجود در صحبت های گوینده بوده و هیچ ارتباطی با عواطف و احساساتی که او در حال تجربه کردنشان است ندارند.

 

اهمیت انعکاس احساس

اگر گوش کردن ما به صحبت های گوینده به شکلی نباشد که او را به افشای احساساتی که تجربه می کند تشویق کند، واکنش شخصی او را نسبت به مسائلی که توصیف می کند درک نخواهیم کرد. احساساتی مثل خوشحالی، غم، خشم، اندوه و… .

وقتی آگاهی کمی از هیجانات فرد مقابل داشته باشیم، نخواهیم توانست او را به درستی درک کرده و ارتباطی سازنده و عمیق با او ایجاد کنیم.

 

احساس 1

 

وقتی فردی در مورد مشکلی حرف می زند، انعکاس احساس به او کمک می کند تا هیجانات خود را درک کرده و از این طریق بتواند به سمت حل مشکلی که دارد حرکت کند.

 

توانایی شناسایی احساسات دیگران

بنابراین انعکاس احساس گوینده بخش مهمی از گوش دادن موثر را به خود اختصاص می دهد. اما مسئله ی بسیار مهمی که وجود دارد اینکه ما نیاز داریم که قبل از انعکاس احساسات فرد مقابل، بتوانیم این احساسات را تشخیص دهیم.

برای رسیدن به چنین تشخیصی باید به یک سری از نشانه ها که در گوینده وجود دارد دقت کنیم.

این نشانه ها به طور کلی شامل موارد زیر است:

۱- کلمات احساسی که گوینده بیان می کند

۲- محتوای کلی صحبت های گوینده

۳- زبان بدن گوینده

۴- پرسیدن این سوال از خودمان: “اگر من به جای فرد مقابل بودم چه احساسی داشتم؟”

توجه به این نشانه ها تا حد زیادی باعث درک احساساتی می شود که گوینده در حال تجربه کردنشان است. این موارد را به طور مفصل در مقاله بعد بررسی خواهیم کرد.

 

این مقاله را از دست ندهید: درک احساسات دیگران – چگونه به احساسات دیگران پی ببریم؟

 

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 


دانلود PDF این مقاله

چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه یک کتاب الکترونیکی دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

659 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام