ابراز خشم
روش صحیح ابراز خشم
آذر ۲۷, ۱۳۹۴
جروبحث
دو نکته مهم در مدیریت بهتر جروبحث
دی ۱۱, ۱۳۹۴

درک احساس دیگران به جای مخالفت با آن ها

درک احساس دیگران

درک احساس دیگران در زمان هایی که هیجان زده و عصبانی هستند به جای ارزیابی منطقی رفتارهایشان مسئله ی بسیار مهمی است که برخی از افراد به آن توجه نمی کنند.

به عنوان مثال موقعیت زیر را در نظر بگیرید:

خانمی با عصبانیت از فروشگاه بر می گردد زیرا فروشنده رفتار غیر مودبانه ای با او داشته است.

در حالی که حسابی عصبانیست با خشم به همسرش می گوید:

“دیگر هرگز پایم را به آن مغازه نخواهم گذاشت”

عصبانیت او کاملا از چهره اش مشهود است و معلوم است تنها چیزی که نیاز دارد یک شنونده ی صبور و ساکت است.

اما همسر او در جواب با لحن آرامی می گوید:

“اینقدر ناراحت نباش عزیزم، به هر حال توجه به این نکته مهم است که فروشنده ها دستمزد کافی نمی گیرند و با توجه به اینکه دیروقت است ممکن است کمی هم خسته باشد.”

به نظرتان در چنین شرایطی واکنش آن خانم به حرف های همسرش چیست؟

مسلما او عصبانی تر می شود چون در آن لحظه احساس می کند همسرش طرف فروشنده را گرفته است.

.

درک احساس دیگران به جای استدلال منطقی

درست است که در مثال بالا هدف مرد مثبت بوده و قابل ستایش است.

درواقع او قصد آرام کردن همسرش را دارد و احتمالا فکر می کند او به خاطر قضاوت سریع و غیرمنطقی اش عصبانی شده و اگر بتواند طرف دیگر قضیه را نیز ببیند احساس بهتری پیدا می کند. اما در شرایطی که طرف مقابل هیجان زده و عصبانی است این شیوه به هیچ وجه جواب نمی دهد.

در چنین شرایطی اصلا نیازی نیست که با نظر فرد عصبانی موافقت یا مخالفت کنیم.

احتمالا آن زن اصلا اهمیت نمی دهد که همسرش احساساتش را منطقی بداند یا نه. او فقط قصد درد دل و بیان احساسش را داشته ولی به علت اظهار نظر نابجای همسرش صرفا عصبانی تر شده است.

.

هدف نهایی از برقراری ارتباط

اگر بخواهیم واکنش های احساسی دیگران را مثل آن مرد به شکلی منطقی ارزیابی کرده و در مورد درست و غلط بودنش قضاوت کنیم درواقع دیواری بین خود و طرف مقابل کشیده ایم. چراکه چنین واکنش هایی این تصور را در فرد مقابل ایجاد می کند که احساس او را درک نکرده ایم و این یکی از دردناک ترین حالات احساسی است که هر کسی می تواند تجربه کند.

واقعیت این است که مردم حق دارند گاهی عصبانی شوند و اگر ما واقعا دوستشان داریم باید آن ها را در مورد احساساتشان آزاد بگذاریم و سعی نکنیم از حالت احساسی منفی که دارند خارجشان کنیم.

نظر یکی از روانشناسان در مورد روابط این است:

“بخشی از مشکلات ما به این دلیل است که فکر می کنیم باید برای تک تک مسائل همسرمان پاسخی داشته باشیم. در حالیکه ارتباط به این معنا نیست که برای هر پرسش پاسخ و برای هر مشکلی راه حلی ارائه دهیم.

هدف نهایی ارتباط این است که خواسته های یکدیگر را درک کنیم، به هم نزدیک شویم و از ارتباط با هم تجربه کسب کنیم.

برای ارتباط با دیگران نیازی نیست برای پرسش های آن ها پاسخی داشته باشیم بلکه تنها کافی است بدانیم چه می خواهند و با خواسته ها و امیالشان آشنا شویم.”

.

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

2 دیدگاه ها

  1. مرسی دوست عزیز، بسیار عالی است . آدرس شما را در پیوند سایتم جهت استفاده سایرین قرار خواهم داد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

138 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام