شرکت در دوره‌ی رایگان سایت ارتباط موثر

هدیه سایت ارتباط موثر این هدیه‌ای است صمیمانه و کاملا رایگان از طرف سایت ارتباط موثر برای شما دوست عزیز

دوره رایگان سایت ارتباط موثر مجالی است جهت بررسی نکاتی در زمینه‌ی روابطمان و اینکه چگونه می‌توانیم لذت و احساس بهتر و بیشتری را در ارتباطاتمان تجربه کنیم


جهت ثبت‌نام در این دوره‌ی رایگان و دریافت فایل‌ها کافیست فرم زیر را پر کنید


با شرکت در این دوره چه چیزهایی دریافت می‌کنم؟

۱- دوره‌ی رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” که یک دوره‌ی صوتی شامل ۷ درس و مجموعا به مدت ۳۵ دقیقه است.

۲- کتاب الکترونیکی “مقدمه‌ای بر کاریزما” که همراه با درس اول دوره “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” تقدیمتان خواهد شد. این کتاب بخشی از “کتاب دایره سبز” است.

موارد بالا به صورت ایمیل و طبق زمان‌بندی زیر تقدیم حضورتان خواهند شد:

 • بلافاصله بعد از ثبت‌نام: درس اول تحت عنوان “سبک شخصی” + کتاب الکترونیکی “مقدمه‌ای بر کاریزما”
 • ۱۲ ساعت بعد: درس دوم: رفتارهای دیگران را تفسیر نکنیم
 • ۲۴ ساعت بعد: درس سوم: حریم و جایگاه افراد در روابط
 • ۳۶ ساعت بعد: درس چهارم: رفتاری را از دیگران دریافت می‌کنیم که انتظارش را داریم
 • ۴۸ ساعت بعد: درس پنجم: رفتارهای بد دیگران را شخصی‌سازی نکنیم
 • ۶۰ ساعت بعد: درس ششم: منفعت و سود حاصل از روابط
 • ۷۲ ساعت بعد: درس هفتم: ارتباط با افراد موفق و مدیریت روابط

محتوای دوره در یک نگاه

 • مرغ همسایه غاز نیست
 • برای ارتباط با افرادی انرژی و زمان بگذاریم که حسن نیت دارند
 • رفتارهای دیگران را تفسیر نکنیم
 • رفتار با افراد دایره‌ی ارتباطی‌مان بر اساس جایگاه و موقعیت آن‌ها نسبت به ما
 • رفتارهایی را از طرف مقابل دریافت می‌کنیم که انتظارشان را داریم
 • با رفتارهای‌مان را طرف مقابل را مستعد رفتار بد نکنیم
 • داشتن رویکرد علت‌جویانه به روابط و عدم شخصی‌سازی رفتارهای بد دیگر
 • تغییر افکار خودمان ساده‌تر از تغییر فرد مقابل است
 • اصل و اساس ارتباطات دوستانه
 • فلسفه‌ی مدیریت روابط

پیشنهاد ثبت نام


چرا ارتباط موثر مهم است؟

علی‌رغم این که دادن جواب کامل به این سوال نیازمند نگارش یک و شاید هم چندین جلد کتاب باشد، اما اگر بخواهم جوابی کوتاه و در عین حال قانع‌کننده به آن بدهم باید به مفهومی تحت عنوان هرم مازلو اشاره کنم:

دوره رایگان ارتباط موثر

بر طبق این هرم سطح نیازهای انسان با رشد او از نظر رفاه و سطح شخصیتی، ارتقاء می‌یابد. فردی که گرسنه است و مهم‌ترین مسئله و دغدغه‌اش غذاست که در تامین آن نیز در بسیاری از مواقع ناتوان است، نمی‌تواند به داشتن خانه فکر کند، و یا کسی که در فکر تامین امنیت، سرپناه و یا شغل است، به هیچ وجه اهمیت دوستی و صمیمیت نمی‌تواند با اهمیتی که داشتن خانه و یا منبع درآمد برایش دارند، برابری کند. و به همین ترتیب کسی که مسئله و نیاز اصلی‌اش در حال حاضر، صرفاً داشتن یک رابطه‌ی عاشقانه به هر قیمتی است، ممکن است در بسیاری از مواقع برای تامین چنین نیازی، احترام خود را زیر پا گذاشته و برای عزت نفس خود ارزش چندانی قائل نباشد.

اما این هرم علاوه بر بعد فردی، بعد اجتماعی نیز دارد. به این معنی که در هر جامعه‌ای، ارزش‌های حاکم و دغدغه‌ی اصلی مردم را میانگین ارزش‌ها و نیازهای افراد آن جامعه تعیین می‌کند. در کشوری که مشکل اصلی، گرسنگی و سوء تغذیه است، مسلما اختراع و خلاقیت و یا احترام به مشتری چندان ارزش و اهمیتی ندارد، و یا در کشوری که دارای کمبود متخصص در علوم مهندسی و علوم مرتبط با پزشکی است، داشتن تخصص در چنین زمینه‌هایی است که ارزشمند است، و در مقابل ممکن است به مسائلی چون تولید علم و آموزش و پرورش چندان توجه نشود.

اگر بخواهیم وضعیت ایران را بر اساس این هرم تحلیل کنیم باید بگوییم که علت اهمیت علوم مهندسی و پزشکی در ایران، چه در حوزه‌ی رشته‌های دانشگاهی و چه از نظر پرستیژ اجتماعی، این بوده که کشور ما در مرحله‌ی تامین نیاز به امنیت و آرامش و رفاه به سر می برده، مرحله ای که رفته رفته در حال خارج شدن از آن است؛ چرا که با وجود تعداد زیاد افراد متخصص که در طی سالهای اخیر آموزش دیده‌اند، مسئله‌ای که در حال حاضر اهمیت پیدا کرده دیگر کیفیت و تخصص نیست، بلکه نحوه‌ی ارائه‌ی تخصص و محصول است که مهم و تعیین کننده شده است.

درواقع مسئله‌ای که در حال حاضر اهمیت پیدا کرده خود انسان‌ها هستند. در رابطه با انسان‌ها نیز هیچ چیزی مهم‌تر از آگاهی از نحوه‌ی برقراری ارتباط و تعامل با آن‌ها نیست.

البته برای اینکه بحث‌مان خالی از اشکال باشد باید به این نکته هم اشاره کنم که مخصوصا در دهه‌های اخیر اشکالاتی به هرم مازلو گرفته شده. مهم‌ترین این اشکالات این است که یک انسان در هر شرایطی که باشد تمام نیازهای مورد اشاره در این هرم را به صورت یک جا داشته و این ‌طور نیست که تا زمانی که مثلا دچار کمبود در تامین نیازهای اولیه‌ی خود مثل آب، غذا، هوای سالم برای تنفس و… است، نیاز به احترام و تعالی و مسائل مرتبط با عزت‌نفس را نداشته باشد. هرچند که ممکن است بیشتر متوجه نیازهای اولیه‌ی خود باشد، اما هستند کسانی هم که با وجود داشتن چنین شرایطی به تعالی و رشد شخصیتی خود توجه کرده و به مراتب بالایی در این زمینه می‌رسند.

البته این هرم هنوز هم می‌تواند مفید بوده و در مورد بسیاری از افراد و جوامع، تحلیل‌های درست و قابل استنادی را ارائه دهد،‌ به همین خاطر هم برای اشاره به اهمیت بحث روابط از آن استفاده کردم. چراکه با توجه به رتبه‌بندی نیازهای انسانی و ارائه‌ی یک نگاه ریاضی‌وار به آن‌ها درک مسئله را بسیار آسان و قابل فهم می‌کند.


اگر مهارت‌های ارتباطی مهم است، چرا بسیاری از افراد اهمیت آن را درک نمی‌کنند؟

با توجه به اینکه تاثیر مسائل ارتباطی در زندگی افراد آنی نیست، درک اهمیت آن برای بسیاری از انسان‌ها سخت است. به عنوان مثال رفتار بد یک پدر با فرزندش، تاثیر منفی و مخرب خود در شخصیت آن فرزند را به طور آنی نشان نمی‌دهد. و این رفتارهای بد و تحقیرآمیز وقتی به مدت چندین سال ادامه می‌یابد، آن وقت است که تاثیرات آن به صورت کمبود عزت‌نفس و انحرافات و عادات بد متعدد و مشکل‌ساز خود را در آن فرد نشان می‌دهد.

در مورد رفتار درست نیز به همین صورت است. تاثیر رفتارهای درست ما با دیگران شاید تاثیر آنی نداشته و حتی ممکن است این احساس به ما دست بدهد که در صورتی که رفتار درستی ارائه دهیم مورد سوءاستفاده قرار گرفته و واکنشی متناسب با رفتارهای درست‌مان را از طرف مقابل دریافت نخواهیم کرد. چراکه ممکن است تاثیر مثبت رفتارهای درست ما در طولانی‌مدت خود را نشان داده و زمان زیادی طول بکشد تا تغییرات محسوسی را در حوزه‌ی ارتباطی اطراف ما ایجاد کنند.


درباره‌ی مدرس این دوره آموزشیِ ارتباط موثر

محسن محمدی

 

محسن محمدی مدیر سایت ارتباط موثر، مدرس در حوزه‌ی مهارت‌های ارتباطی و نویسنده‌ی کتاب “دایره‌ی سبز: راه دست‌یابی به روابطی ارزشمند و دوری از روابط ناراحت‌کننده” است. او به منظور اینکه بتواند به صورت گسترده‌تر فعالیت نموده و تعداد بیشتری از افراد را در زمینه‌ی روابط فردی و اجتماعی آموزش دهد، اقدام به راه‌اندازی سایت ارتباط موثر کرده است. به این ترتیب آموزش افراد در حوزه‌ای وسیع‌تر امکان‌پذیر بوده به طوری که دیگر نیازی به حضور فیزیکی آن‌ها برای بهره‌مندی از آموزش‌ها نیست و این کار می‌تواند به صورت مجازی محقق شود.


پیشنهاد ثبت نام

دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام