کنترل خشم
کنترل خشم و بیان آن در ۴ مرحله
اسفند ۲۸, ۱۳۹۵
همدلی
۸ قاتل همدلی
اسفند ۳۰, ۱۳۹۵

چگونه از دیگران درخواست کنیم؟

درخواست

شاید بسیاری از افراد بر این باور باشند که ملاک یک درخواست درست مورد پذیرش قرار گرفتن آن است. یعنی یک درخواست زمانی درست و موفق است که حتما با آن موافقت شود. در حالی که یک درخواست اصولی فارغ از اینکه با پاسخ مثبت یا منفی فرد مقابل همراه باشد باید ۴ ویژگی زیر را داشته باشد:

۱- به صورت مثبت بیان شود

۲- واضح و روشن باشد

۳- با ارزیابی فهمیده شدن منظورمان از طرف فرد مقابل همراه باشد

۴- دستوری نباشد

در ادامه هر یک از این ۴ مورد را توضیح می دهیم:

 

۱- مثبت بیان شود

منظور از بیان درخواست به شکلی مثبت این است که چیزی را درخواست کنیم که می خواهیم نه چیزی را که نمی خواهیم. بسیاری از ما عادت کرده ایم به خوبی چیزهایی را که برایمان ناخوشایند است تشخیص داده و درخواست نبودنشان را کنیم. شاید این نوع درخواست باعث از بین رفتن چیزی که نمی خواهیم شود، اما احتمال اینکه ما را به چیزی که می خواهیم برساند بسیار کم است.

به عنوان مثال خانمی تعریف می کرد: “از پرکاری شوهرم خسته شده ام و دوست دارم که حداقل یک روز هفته را در خانه با من و بچه ها باشد”

او در بیان خواسته اش از همسر خود خواست زمان کمتری را صرف کار کند و هیچ حرفی از اینکه چه می خواهد نزده بود. نتیجه این شد که همسر او کمتر سر کار رفته و زمان خالی شده اش را با دوستانش به سالن فوتبال می رفت.

درواقع این خانم توانسته بود چیزی که نمی خواست یعنی زیاد کار کردن همسرش را از بین ببرد، اما در رسیدن به خواسته اش ناکام مانده بود.

درخواست درست و اصولی در این مثال این بود که آن خانم به شوهرش بگوید: “من دوست دارم حداقل یک روز هفته را در خانه با من و بچه ها باشی”

 

۲- واضح و روشن بیان شود

علاوه بر استفاده از زبان مثبت در بیان خواسته هایمان، نباید آن ها را در قالب جملات گنگ و مبهم بیان کنیم.

به عنوان مثال درخواست خانمی از همسرش این بود: “از تو می خواهم اجازه دهی خودم باشم”.

هر چند از نظر خود او منظورش کاملا واضح بود و دقیقا می دانست چه می خواهد ولی درخواست او برای همسرش بسیار گنگ بود به طوری که او هم این طور فکر می کرد که عملکردش کاملا مطابق با درخواست همسرش است.

در جلسه ای که آن دو این مشکل خود را مطرح کردند، نهایتا با سوالاتی که در جهت روشن سازی مسئله پرسیده شد، مشخص شد منظور آن خانم این است که شوهرش کارهایی که او در جهت رشد و موفقیت خود انجام می دهد را تایید کند.

یا در مثالی دیگر ممکن است پدری از فرزندش بخواهد که مسئولیت پذیر باشد. در این حالت احتمالا تعریف پدر از مسئولیت پذیری با تعریف و برداشت پسرش کاملا متفاوت است. بنابراین کاری که باید انجام شود این است که او تعریفش را از مسئولیت پذیری به طور دقیق بگوید.

 

این مقاله را از دست ندهید: مسئولیت پذیری در روابط

 

هر چه واضح تر بیان کنیم که چه چیزی از طرف مقابل می خواهیم، احتمال اینکه نیازمان برآورده شود بیشتر است

۳- ارزیابی فهمیده شدن منظورمان با درخواست تکرار آن توسط فرد مقابل

با وجود رعایت مورد دوم، یعنی واضح و روشن مطرح کردن درخواست، باز هم این احتمال وجود دارد که پیامی که ما می فرستیم با پیامی که طرف مقابل دریافت می کند متفاوت باشد. بنابراین نیاز داریم به نحوی از درست شنیده شدن درخواستمان مطمئن شویم.

در بعضی مواقع یک سوال کوچک مثل “آیا منظورم برایتان واضح است؟” کافی است. بعضی مواقع هم به شنیدن پاسخی بیش از “بله، من فهمیدم” نیاز داریم. در این حالت می توانیم از فرد مقابل بخواهیم که درخواست ما را تکرار کنند،‌ چراکه ممکن است برداشت او با هدف ما از درخواستمان کاملا متفاوت باشد.

 

برای اطمینان از اینکه پیامی که فرستاده ایم همان پیامی است که دریافت شده است، از شنونده می خواهیم آن را تکرار کند

۴- درخواست نباید دستوری باشد

درخواست دستوری، دیگر درخواست و تقاضا نیست بلکه دستور است و واکنشی که بر می انگیزد یا تسلیم فرد مقابل است یا پرخاشگری او.

دستور، درخواستی است که فرد با نپذیرفتن آن سرزنش یا تنبیه می شود. بنابراین اگر فرد مقابل بر این باور باشد که با رد درخواست ما، تنبیه یا سرزنش می شود، آن را یک دستور تلقی می کند.

 

درخواست 1

 

وقتی طرف مقابل در گذشته به تقاضاهای ما پاسخ نداده باشد و ما او را سرزنش، تنبیه یا غرق در احساس گناه کرده باشیم به احتمال زیاد حالا هر درخواستی که از او می کنیم به صورت دستور می شنود.

البته ممکن است تا به حال از فردی درخواست نکرده باشیم یا حتی اولین باری باشد که او را می بینیم، ولی از آنجایی که او بارها در گذشته به خاطر پاسخ ندادن به درخواست های دیگران سرزنش یا تنبیه شده، درخواست ما را به صورت یک دستور بشنود.

 

تفاوت درخواست با دستور: اگر گفته ی فردی درخواست باشد، از شنیدن جواب منفی ناراحت نشده و فرد مقابل را سرزنش و تنبیه نمی کند، در حالی که اگر گفته اش دستور باشد، عمل نکردن ما بر طبق آن با واکنش منفی او همراه خواهد بود.

 

بنابراین کاری که ما به هنگام درخواست کردن باید انجام دهیم این است که با نشان دادن اینکه ترجیحمان بر این است که پاسخ فرد مقابل در درجه اول صادقانه و توام با رضایت خودش باشد (چه مثبت و چه منفی) تا مثبت، او را از اینکه چیزی که می گوییم یک درخواست است نه یک دستور مطمئن کنیم. به همین دلیل در ابتدای مقاله گفتیم که معیار یک درخواست اصولی داشتن ۴ ویژگی مورد اشاره است نه مورد قبول واقع شدن.

درواقع هدف ما تغییر رفتار دیگران به منظور پذیرفتن روش ما نیست، بلکه هدف برقراری رابطه ایست بر اساس صداقت و همدلی که در نهایت نیازهای همه را محقق کند نه فقط نیاز ما را.

 

درخواست 2

هر سوالی در مورد این مقاله دارید از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه مطرح بفرمایید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه یک کتاب الکترونیکی دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

2 دیدگاه ها

  1. استاد ممنونم از مطالب ارزمندتون من از بخش اول خیلی لذت بردم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

640 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام