حسادت
دوری از حسادت در روابط
اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۶
رازداری
ارزش رازداری در روابط دوستانه
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶

دیل کارنگی تقدیم می کند

دیل کارنگی

در سال ۱۹۳۹ کتابی ساده از یک مدرس گمنام منتشر شد.

او فردی بود که مدتی قبل از آن شغل فروشندگی را که درآمد خوبی هم برایش داشت کنار گذاشته و با ایمان و امیدواری شروع به آموزش اصول و قواعد مردم داری و روابط عمومی موثر که در دوران فروشندگی یاد گرفته بود کرده بود.

زمانی که می خواست تدریس را شروع کند مدیران آموزشگاهی که به آن رجوع کرده بود قدرت پرداخت شبی دو دلار هزینه ی آموزش برای رشته ای را که در آن زمان ناشناخته بود نداشتند، اما وقتی او اصرار کرد که بر اساس گرفتن کارمزد آموزش هایش را ارائه خواهد داد آن ها موافقت کردند.

بعد از گذشت دو سال درآمد او از شبی دو دلار به سه دلار افزایش یافته بود.

او توانسته بود به خوبی نشان دهد که آموزش هایش چقدر لازم و ضروری است.

در همین دوران بود که یکی از ناشران نیویورک در کلاس های او ثبت نام کرد. او به قدری تحت تاثیر آموزش ها قرار گرفت که مدرس را تشویق به چاپ مطالبش در قالب یک کتاب کرد.

نام این مدرس جوان دیل کارنگی بود و نام کتابش آیین دوست یابی که به مدت ده سال پرفروش ترین کتاب در نیویورک تایمز شد.

این کتاب همچنان سالی دویست هزار جلد فروش دارد.

.

راز نهفته در کتاب دیل کارنگی

دیل کارنگی در فصلی از کتابش تحت عنوان “بزرگترین رمز مردم داری” می گوید:

“از صمیم قلب تایید کنید و در تحسین دیگران دست و دلباز باشید”

بسیاری از منتقدان کتاب دیل کارنگی در آن سال ها دائما شیوه های ارائه شده در آن مثل جمله ی بالا را دورویی و تملق می نامیدند و بارها و بارها این کتاب را مسخره و از نظر ادبی خام و پیش پا افتاده قلمداد کردند. اما چه دورویی و ریایی در این است که به مردم بگوییم یکی از ویژگی های مثبتشان را دوست داریم؟

تحسین و تایید دیگران به منظور خوشحال کردنشان یکی از خوشایندترین کارهاست، البته توجه به این نکته هم مهم است که تحسینمان باید صادقانه و واقعی باشد.

.

دیل کارنگی 1

.

این مقاله را از دست ندهید: تحسین موثر

.

پرورش مثبت نگری

بنابراین رازی که در کتاب آیین دوست یابی هست و باعث تجربه ی روابطی لذتبخش و فوق العاده می شود تحسین دیگران و قدردانی از آن هاست.

شاید برای برخی از ما این کار چندان ساده نباشد. شاید با خودمان فکر کنیم آخر همه ی افراد که ویژگی های مثبت ندارند و یا اینکه ویژگی های منفی اطرافیان من بیش از خصوصیات مثبتشان است و واقعا افراد قابل تحسینی نیستند. ولی نکته دقیقا همین جاست.

اگر این کار ساده بود همه انجامش می دادند و کاری کاملا عادی و شایع محسوب می شد. در این صورت تحسین و تایید افراد باعث خاص و ارزشمند شدن ما از نظر آن ها نمی شد.

اگر فکر خود را طوری پرورش دهیم که همواره به دنبال ویژگی های مثبت دیگران باشد، از اینکه به قدری خصوصیات خوب و مثبت زیادی در آن ها می بینیم که حتی فرصت تحسین تمامشان را هم نداریم تعجب خواهیم کرد.

.

دیل کارنگی 2

.

اگر یکی از بزرگترین فیلسوفان چنین جمله ای گفته است بنابراین برای سایر افراد کشف ویژگی های مثبت دیگران نباید آن قدر ها هم دشوار باشد.

.

این مقاله را از دست ندهید: چگونه از دیگران تشکر کنیم؟

.

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

1 دیدگاه

  1. foot pain گفت:

    I have fun with, result in I discovered
    exactly what I used to be having a look for. You’ve ended my 4 day lengthy hunt!
    God Bless you man. Have a nice day. Bye

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

296 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام