روابط زناشویی موفق
رسیدن از طلاق به روابط زناشویی موفق، با فکر و احساس مثبت
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶
اخلاق خوب
راه دستیابی به اخلاق خوب
شهریور ۱۴, ۱۳۹۶

قدرت باور

باور

قدرت باور

مسئله ای که در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم، نقش سازنده ی باور در شکل دادن به زندگی ما انسانهاست.

اغلب افراد قبول ندارند که زندگی آن ها را باورهایشان می سازد.

آن ها نمی توانند قبول کنند که افکارشان تبدیل به واقعیت زندگی شان می شود.

این افراد تسلط و کنترل خود بر اتفاقات زندگی را محدود به تلاش های فیزیکی شان می دانند و هیچ اعتقادی به این ندارند که افکار و باورهایشان نقشی تعیین کننده در چگونگی این اتفاقات دارد.

در حالی که با درک ماهیت باور، کمتر کسی خواهد بود که تاثیر آن را در زندگی اش زیر سوال ببرد.

.

باور 2

.

این مقاله را از دست ندهید: افراد موفق چگونه می اندیشند؟

.

ماهیت باور

باور ، یا درواقع فرکانسی که باورهای ما به جهان هستی ارسال کرده و منجر به ساخت زندگی ما می شود، مثل بسیاری از پدیده های موجود در دنیا قابل لمس نیست.

در این جهان صداهایی وجود دارد که ما نمی توانیم بشنویم، زیرا فرکانسشان در محدوده ی شنیداری ما قرار ندارد، در حالی که کاملا واقعی هستند و وجود دارند.

ما نمی توانیم اشعه ی ماوراء بنفش و مادون قرمز را ببینیم، چراکه بسامدشان خارج از توانایی دیداری ماست.

در حالی که این اشعه ها نیز وجود داشته و کاملا واقعی اند.

جالب اینکه اگر تمام فرکانس های شناخته شده ی نور را به اندازه ی کوه اورست فرض کنیم، تعداد اشعه هایی که در محدوده ی بینایی انسان قرار می گیرند، از توپ پینگ پنگ هم کوچک تر است.

.

ماهیت جامدات

شاید این طور فکر کنید که اشیایی که در اطرافمان می بینیم، مثل صندلی، دیوار، در، پنجره، کفش و … از اجزایی سخت و جامد تشکیل شده اند، اما هیچ چیزی در این جهان به معنای واقعی جامد نیست.

تمام چیزها و اشیاء از انرژی و ارتعاش ساخته شده اند.

بنابراین اگر ما تاثیر باور را صرفا به این خاطر که ملموس نیست قبول نداشته باشیم، پس باید به وجود اشیایی که در اطرافمان می بینیم هم شک کنیم.

.

باور 1

.

این مقاله را از دست ندهید: درجه بندی احساسات

.

نحوه ی عملکرد باور

باورهای ما، مثبت یا منفی، دنیای ما را می سازند.

درواقع ما احساسات و تصوراتمان را که از باورهای ما ناشی می شوند، به جهان هستی می فرستیم، و جهان نیز همان تصور و احساس را به سوی ما باز می گرداند.

باور و تصورات ما از جهانی که می بینیم بسیار واقعی ترند، زیرا جهانی که می بینیم توسط آن ها خلق شده است.

اگر باور داشته باشیم که نمی توانیم زندگی مناسب و مطلوبمان را بسازیم، جهان نیز چیزهایی را وارد زندگی مان خواهد کرد که این باور را اثبات کند.

بالعکس اگر بر این باور باشیم که این ماییم که زندگی خود را با افکار و تصوراتمان شکل می دهیم و برای تجربه ی زندگی دلخواهمان، بر آن تمرکز کنیم، زندگی مطلوب و مورد نظرمان را تجربه خواهیم کرد.

.

منبع و منشأ عدم اعتقاد ما به تاثیر باور بر زندگی مان

اینکه دلیل و منبع اصلی عدم اعتقاد اغلب افراد به قدرت باور و استفاده از آن برای خلق زندگی شان چیست چندان مهم نیست.

تنها در همین حد کافی است که بدانیم باور کمبود و محدودیت در طول تاریخ، در میان اکثر انسان ها، سینه به سینه منتقل شده و باعث شده تا در حال حاضر نیز اغلب افراد همان باورهای محدودکننده را در خود داشته باشند.

چیزی که به ما کمک می کند این است که بدانیم تمام این باورهای غلط و محدودکننده، باورهای خودساخته ی انسان ها هستند و حقیقت ندارند.

بنابراین باید سعی کنیم با جایگزین نمودن باورهای مثبت و سازنده زندگی خود را به همان گونه ای که می خواهیم شکل داده و بسازیم.

.

این مقاله را از دست ندهید: خلاصی از افکار منفی

.

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

413 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام