زبان بدن چیست
زبان بدن چیست؟
خرداد ۹, ۱۳۹۶
صدای مناسب در ارتباطات کلامی
صدای مناسب در ارتباطات کلامی
خرداد ۱۱, ۱۳۹۶

موانع زبان بدن مناسب

زبان بدن مناسب

برخی حالات و رفتارهای اشتباه در زبان بدن هستند که احساساتی منفی از بی علاقگی گرفته تا حتی تنفر را در فرد مقابل ایجاد می کنند. این رفتارها در تضاد با زبان بدن مناسب بوده و دوری از آن ها می تواند تاثیر خوبی بر ارتباط با دیگران داشته باشد.

.

لم دادن

بعضی صندلی ها مخصوصا در ادارات بسیار راحت هستند. مثلا صندلی های نرم و بزرگی که در اتاق های کنفرانس قرار دارند.

این صندلی ها به طور ناخودآگاه باعث می شود که افراد به خاطر احساس راحتی بیش از حد بر روی آن ها به حالت لم داده به عقب تکیه دهند. اما نکته ای که وجود دارد اینکه این حالت نشستن باعث می شود انرژی کمتری در صدایمان باشد و در نتیجه دیگران ما را جدی نگیرند.

بنابراین اگر می خواهیم رفتاری قاطعانه داشته باشیم تا دیگران ما را جدی بگیرند این نوع نشستن صحیح نیست و باید صاف بنشینیم.

.

وارد حریم شخصی افراد شدن

منظور این است که در فاصله ای بیش از حد نزدیک به افراد قرار بگیریم.

این مورد معمولا زمانی پیش می آید که در حالت ایستاده مشغول گفتگو با دیگران هستیم.

البته نمی شود قانون ثابتی برای فاصله ی مناسب میان دو نفر تعریف کرد اما اگر می بینید که فرد مقابل کمی خود را عقب می کشد نشانه ی این است که بیش از حد به او نزدیک شده ایم.

معمولا افراد هر چقدر آشنایی بیشتری با هم داشته و رابطه شان دوستانه تر باشد فاصله شان به هنگام گفتگو بدون اینکه احساس ناراحتی کنند کمتر خواهد بود. اما مطمئنا هیچ کس دوست ندارد فردی خیلی نزدیک به او بایستد.

ممکن است گاهی افراد به خاطر عصبانیت از کسی و اینکه می خواهند پیامی جدی و همراه با خشونت به او بدهند حریم شخصی را زیر پا گذاشته و بیش از حد به فرد مقابل خود نزدیک شوند ولی مسئله این است که با نزدیک شدن به افراد و بالا بردن صدا نمی توان کسی را مجبور به موافقت با نظر خود کرد.

.

بالای سر شنونده ایستادن

این مورد زمانی پیش می آید که فرد مقابل نشسته باشد و ما ایستاده و نزدیک به او در حال صحبت باشیم.

چنین حالتی برای مدت کوتاه مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر طولانی شود برای افراد ناراحت کننده است.

اگر در این حالت صدای خود را بالا ببریم علاوه بر ناراحتی، ترس نیز در فرد مقابل ایجاد می شود.

بنابراین حالت درست این است که در زمان گفتگو با دیگران در سطحی همسان با آن ها قرار بگیریم. یعنی اگر آن ها نشسته اند ما هم بنشینیم تا هم سطحشان شویم و سپس با هم حرف بزنیم.

.

حرکات تهدید آمیز دست

رایج ترین مثال های این مورد عبارتند از انگشت اشاره به سمت مخاطب گرفتن و با مشت روی میز کوبیدن.

علی رغم اینکه چنین حرکاتی معمولا به منظور انتقال پیام هایی جدی و مهم انجام می شوند اما بیش از اینکه باعث قاطع جلوه کردن فرد شود نشان دهنده ی ضعف و عدم قاطعیت اوست.

این حرکات باعث ترس و یا حتی نفرت شنونده می شوند که قطعا برای رابطه مخرب است.

.

عدم حرکت دست ها هنگام صحبت کردن

گاهی وقت ها افراد در حالی که دست هایشان در جیب است صحبت می کنند. برخی دیگر دست ها را روی میز قرار می دهند، برخی هم در حالت دست به سینه و یا در حالی که دست هایشان در حالی که نشسته اند روی پاهایشان قرار دارد حرف می زنند.

اگر هنگام حرف زدن از دست هایمان استفاده نکنیم یکی از موثرترین ابزارهای انتقال پیام را کنار گذاشته ایم.

بدون استفاده از دست ها هنگام حرف زدن فردی خشک و یا ضعیف به نظر می رسیم که هر دو حالت مانع ارتباط موثر می شود.

البته ذکر این نکته نیز لازم است که دست به سینه حرف زدن با دست به سینه گوش دادن فرق دارد.

اگر هنگام گوش دادن دست به سینه باشیم پذیرا و آرام به نظر می رسیم اما دست به سینه صحبت کردن ما را سرد و بی علاقه جلوه می دهد.

.

عادت های نامناسب

عادت هایی مثل خاراندن خود، حلقه کردن مو، بازی با انگشتر و … جزو رفتارهای اشتباهی است که برخی از افراد موقع گفتگو انجام می دهند.

این موارد باعث می شود فرد شنونده به جای توجه به پیام ما به خود ما توجه کند. در نتیجه از ادامه ی گفتگو دلسرد شده و یا خنده اش می گیرد.

.

حالات نامناسب عضلات صورت

این مانع شامل حالاتی مثل اخم، نگاه بی حس و حالت و … می شود که در مقاله ی “موانع گوش دادن – زبان بدن نامناسب” به طور مفصل به آن ها اشاره کرده ایم.

.

این مقاله را از دست ندهید: موانع گوش دادن – زبان بدن نامناسب

..

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

285 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام