مسئولیت پذیری
مسئولیت پذیری در روابط
بهمن ۲۳, ۱۳۹۴
ارائه خدمات به مشتریان
۴ اصل در ارائه خدمات به مشتریان
اسفند ۷, ۱۳۹۴

روش درست برخورد با دوست عصبانی

با افراد عصبی چگونه برخورد کنیم؟

در مقاله “درک احساس دیگران به جای مخالفت با آن ها” از لزوم پذیرش عواطف و احساسات منفی دیگران صحبت کرده و فواید آن را گفتیم.

در این مقاله قصد داریم از موضوعی جدی تر صحبت کنیم و آن اینکه وقتی کسی از ما عصبانیست چطور باید رفتار کنیم؟

البته مسئله ی ساده ای نیست. مورد خشم دیگران واقع شدن برای هر کسی ناخوشایند است. اما می توان با رعایت چند نکته از چنین بحرانی عبور کرده و رابطه را تا حد ممکن حفظ نمود:

.

۱- وحشت زده نشوید

برخی از افراد وقتی مورد خشم و غضب دیگران قرار می گیرند فکر می کنند دنیا به آخر رسیده، اما این طور نیست و نباید وحشت زده شویم.

گاهی اوقات هوای هر دوستی و رابطه ای طوفانی می شود و اگر ما بدانیم در هر رابطه ای این احتمال وجود دارد کنترل خود را از دست نخواهیم داد.

.

این مقاله را از دست ندهید: ۴ توصیه موثر در حل اختلاف با دیگران

.

۲- خشم و عصبانیت خود را مهار نکنید

این احتمال وجود دارد که ما هم از خشم و عصبانیت فرد مقابل عصبانی و خشمگین شویم. هیچ لزومی ندارد که ما خشم خود را سرکوب کرده و بیش از او خود را مهار کنیم.

با توجه به اینکه گفتیم هوای هر رابطه ای ممکن است گاهی طوفانی شود و این اتفاق حتی ممکن است برای تداوم رابطه لازم باشد، ما هم به اندازه فرد مقابل حق داریم عصبانی شویم و عصبانیت خود را نشان دهیم.

یکی از منتقدان تئاتر به نام والتر کِر در این مورد رهنمود جالبی دارد. او که با انتقاد از کارهای دوستان نمایشنامه نویسش گاهی باعث خشم و عصبانیت آن ها می شد در مورد مواجهه با عصبانیت آن ها می گوید:

من به آن ها اجازه می دهم به مدت ۶ ماه از من عصبانی باشند. پس از آن اگر آرامش خود را باز نیابند این حق را به خود می دهم که من هم مثل آن ها عصبانی و دلخور شوم.

.

۳- متوقف نمودن احساسات منفی

یکی از تله هایی که بر سر راه ارتباط و دوستی قرار دارد فراموش نکردن اختلافات و تعارض هاست.

به این معنی که همواره رفتارهای توام با خشم و عصبانیت دوستانمان را در ذهن نگه داریم و هیچ گاه این خاطرات بد را فراموش نکنیم. در حالی که این اتفاقات منفی، خود به طور طبیعی فراموش می شوند. ما با قدرت دادن به آن ها و فراموش نکردنشان مانع این روند طبیعی شده و فقط خود را آزار می دهیم.

کسی که می گوید: “هرگز حرف های او را فراموش نمی کنم” تنها خود را عذاب می دهد.

چنین فردی اگر اجازه دهد احساساتش به طور طبیعی تغییر کنند به زودی فراموش خواهد کرد که زمانی چنین نظری داشته است.

.

هم زمان می توان دوست داشت و متنفر بود

احساسات انسانی طبیعت پیچیده ای دارند.

تمام افراد در درون خود ترکیبی از عشق و خشم را تجربه می کنند و اگر ما بدانیم که گاهی اوقات از سمت فرد مورد علاقه ی خود سرزنش خواهیم شد پذیرش مسئله برایمان ساده تر است.

ما در عین حال که از ته دل برخی از اطرافیان خود را دوست داریم از برخی رفتارهایشان هم بدمان می آید و گاهی ممکن است این احساس بد بر عشق و علاقه ای که به آن ها داریم غالب شده و خود را نشان دهد. اما در مجموع این احساس عشق و علاقه است که مسلط است و ما اگر گذرا بودن احساس نفرت در روابطمان را نپذیریم دوستی هایمان کمرنگ و ناخوشایند خواهد شد.

.

ابراز احساسات منفی و پذیرش آن باعث حفظ دوستی می شود

خشم و عصبانیت فرد مقابل در برخی مواقع هیچ ربطی به ما ندارد و دلیل آن صرفا مساعد نبودن حال اوست. در این مواقع او نیاز دارد به نحوی این احساس ناخوشی را از خود براند.

چقدر روابطمان عالی خواهد شد اگر با علم به این مسئله رفتارهای بد دیگران را به دل نگیریم و به عنوان دوست کمک کنیم تا بتوانند ناراحتی شان را تخلیه کنند.

بهترین عملکرد در چنین مواقعی این است که بدون هیچ گونه قضاوتی درباره ی آن ها فقط و فقط شنونده باشیم.

دوستان ما زمانی خوشبخت هستند که به آن ها اجازه دهیم گاهی هم مخالف ما باشند.

دادن این اطمینان به آن ها که اگر زمانی خلق و خویشان تغییر کرده و مرتکب اشتباه شوند آنان را از خود نخواهیم راند باعث عمیق تر شدن روابطمان خواهد شد.

به عبارت دیگر یک رابطه زمانی سالم و سازنده است که هر دو طرف آن به فرد مقابل اجازه دهند در مواقع ضروری احساسات منفی خود را بروز دهد.

.

خوشحال می شویم نظر و سوالات خود را در مورد این مقاله با ما مطرح کنید. می توانید این کار را از طریق کادر دیدگاه در پایین همین صفحه انجام دهید. حداکثر ظرف ۲۴ ساعت شخصا به سوالات شما پاسخ خواهم داد.


چرا می خواهید این فرصت را از دست بدهید؟

اگر تا به حال در دوره رایگان “چگونه ارتباطات موثرتری را تجربه کنیم؟” شرکت نکرده اید، پیشنهاد می کنیم تنها در عرض ۵ ثانیه فرم زیر را پر کرده و بلافاصله اولین درس این دوره ی رایگان را به همراه کتاب الکترونیکی “مقدمه ای بر کاریزما” دریافت کنید:

محسن محمدی
محسن محمدی
محسن محمدی هستم مدیر سایت ارتباط موثر. هدف این سایت آشنایی هر چه بیشتر و بهتر تمام فارسی‌زبانان با قانون بی‌نظیر جذب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

134 بازدید
دانلود اپلیکیشن قانون جذب

عضویت در کانال تلگرام